Menüü
TV
Veebisait

Eesti koondise märtsikuised mängud jäävad ära ning inimesed saavad raha tagasi, Premium liiga jätkumise vorm otsustatakse olukorra selgumisel (0)

Eesti koondise kaks järgmist mängu jäävad ära. Foto: Brit Maria Tael

Kui eile õhtupoolikul teatas Eesti Jalgpalli Liit (EJL), et kohalikul tipptasemel jätkatakse mängimist tühjade tribüünide ees, siis hilisõhtul kehtestas Vabariigi Valitsus eriolukorra, millega seoses keelati kuni 1. maini igasugused spordivõistlused. See tähendab, et Eesti jalgpall läheb selle ajani pausile.

"Otsus tehti meie eest ära ja see on normaalne, kui tehakse terves riigis ühtsed reeglid," ütles EJL-i infojuht Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le. Jalgpalliliidu esialgsed plaanid olid tehtud valitsuse eelneva info pealt, mille järgi olid lubatud sündmused kuni saja inimese osalusega.

Uiboleht: "Kuni 1. maini on kõik spordivõistlused tühistatud. See on eriolukorrast tulenev otsus. Mis saab edasi, selgub lähiajal. Teisipäeval on üleeuroopaline koosolek ja tõenäoliselt täpsemaid detaile kuuleb pärast seda, kuna seal arutavad kõik Euroopa alaliidud ühiselt, mida edasi teha.

Täna me ei tea, kas keeld vältab ainult 1. maini või ka kauem. Alaliidu eesmärk peab olema reeglite piires võimalikult hästi valmistuda: kui juhtub, et selle kuupäevaga eriolukord lõpeb ja tavapärane elu taastub, peame olema valmis, et võimalikult kiiresti jätkata jalgpalli mängimist Eestis. Aga see, kuidas seda saavutada: milline on süsteem või kuidas hakkab asi olema detailselt, see selgub."

Premium liiga jätkamise vorm otsustakse jooksvalt

Kui on selge, et jalgpallivõistlusi lähiajal Eestis ei peeta, siis treenimise osas on asjad lahtised. "Treeningute läbiviimine täiskasvanutel ei ole hetkeseisul keelatud," ütles Uiboleht, mis info on riigilt saadud. "Aga see võib muutuda ja see keeld võib tulla. Sama olukord nagu spordiklubidega."

Premium liiga on pausil. Kuidas edasi minnakse, pole hetkel veel teada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Arvestatav hulk klubisid on juba praegu ise ennetava meetmena ka täiskasvanute treeningud tühistanud järgnevateks päevadeks. Kui mõelda positiivse stsenaariumi järgi, siis kui olukord stabiliseerub ja treenimine on jätkuvalt lubatud, saavad profivõistkonnad hakata treeningutega uuesti pihta. Siis saab otsustada, et kui saame näiteks 1. maist mängudega jätkata, siis kuidas see täpselt käib," lisas ta, et Premium liiga jätkamise vormi osas tehakse otsused jooksvalt sõltuvalt valitsevast olukorrast, "mõtted on olemas, aga nendest pole mõtet enne rääkida, kui olukord pole selge."

Kui praeguse info kohaselt tohivad täiskasvanud treenida, siis EJL on kõik noortetegevused tühistanud. Sealhulgas on peatunud ka Eesti U17 koondise valmistumine koduseks EM-finaalturniiriks. "UEFA on teatanud, et U17 Eliitringi mängud (nende põhjal selguvad finaalturniiril osalejad - K. E.) on edasi lükatud. Rohkem pole UEFA praegu teatanud. Muu info tuleb pärast teisipäevast kohtumist," ütles EJL-i infojuht.

Koondise mängud Uus-Kaledoonia ja Leeduga tühistatakse

Eesti A-koondis pidi mängima 26. ja 31. märtsil maavõistlused vastavalt Uus-Kaledoonia ja Leeduga, ent neid matše ei toimu. "Esialgu nad tühistatakse. Lükata pole neid kuskile. Jalgpallielu kureerib FIFA ametlike mängude kalender. Kui tuleb veel suuremaid muudatusi kui see üks rahvusvaheliste mängude aken, siis muudetakse tõenäoliselt ka muud rahvusvahelist kalendrit.

Hetkeseisul jäävad need kaks mängu lihtsalt ära ja ülejäänuga jätkatakse vastavalt graafikule, aga kuna on palju ebaselgust ning palju muutub päev-päevalt ja isegi tund-tunnilt, siis nii pikki järeldusi on praegu raske ja isegi võimatu teha," selgitas Uiboleht, et rahvusvaheliste mängude osas selgub rohkem detaile tõenäoliselt järgmisel nädalal.

Mihkel Uiboleht. Foto: Brit Maria Tael"Kahe ärajäetud mängu piletid ostetakse tagasi. Piletilevi teeb seda. Ootame juhist, kuidas see täpselt käib ja seejärel väljastame ise detailse info. Aga kõik, kes on ostnud pileti, saavad raha tagasi."

Kuigi 1. maini Eestis jalgpalli võistluste mõttes ei mängita, siis jalgpalliliit ise töötab edasi. Tühistatud on kõik välislähetused, lisaks anti oma töötajatele juhis, et kui keegi tunneb end halvasti, tal on haigusnähud või ollakse kellegagi kokku puutunud, kellel võib haigus olla, siis ta peaks koju jääma.

"Kontor on iseenesest praegu avatud, aga kuna see valituse otsus tuli eile hilisõhtul, siis kui on vajadus kontor sulgeda, siis seda otsustame. Kõigil, kellel on võimalus kodus tööd teha ja seda soovivad, saavad seda teha. Kes soovib, saab jätkuvalt ka kontoris töötada, kui see peaks vajalik olema. Kuna lähinädalatel mänge ja üritusi ei ole, siis on selge, et kontoris vähemalt mingitel töökohtadel väga suurt vajadust kohal olla ei ole.

Aga tegevus jätkub: tuleb tegeleda ärajäänud mängudega, jälgida olukorda ja leida nendele potentsiaalsed uued ajad. Teisipäevane otsus võib veel asju muuta: midagi jääb ära või lükatakse edasi. Tööd jagub, aga sellist tööd, mis nõuab ilmtingimata kontoris olemist, jääb vähemaks," lausus Uiboleht.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
RASKE AJA VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Mille järele on koroonakriisi ajal suurim igatsus?
AINULT LEGENDID
TOP 20 | #10: Puskas - ühe tormilise sügisega kodumaa kaotanud major
TOP 20 | #11: Di Stefano - blond poiss, kes põhjustas Reali ja Barcelona tüli
VÄLISMAA
TOP 20 | #11: Di Stefano - blond poiss, kes põhjustas Reali ja Barcelona tüli (0)
Alfredo Di Stefanol õnnestus Argentinas II maailmasõda sisuliselt vältida, sattuda Kolumbias peale kohaliku liiga kuldajastule ja jõuda Hispaaniasse Euroopa karikavõistluste sünniks. Õigel ajal õiges kohas. Alati. 
 
TOP 20 | #12: Eusebio - universaalselt armastatud diplomaat
VÄLISMAA
TOP 20 | #12: Eusebio - universaalselt armastatud diplomaat (0)
Aafriklane või portugallane? "See on poliitiline küsimus, aga mina pole poliitik," vastas Eusebio 2008. aastal. Ammendavat vastust ta kunagi ei andnudki. Ehk just seetõttu jumaldati teda mõlemal pool.
KOONDISEAASTA PILDIS
Koondise 2019 pildis: parimad klõpsud Sinisärkide eelmisest aastast
PREMIUM LIIGAST
SOCCERNET TV
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
1
1
0
0
8:1
3
2.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
3:1
3
3.
Tartu JK Tammeka
1
1
0
0
2:1
3
4.
Nõmme Kalju FC
1
1
0
0
1:0
3
5.
Tallinna FCI Levadia
1
1
0
0
1:0
3
6.
Viljandi JK Tulevik
1
0
0
1
1:2
0
7.
JK Narva Trans
1
0
0
1
0:1
0
8.
FC Kuressaare
1
0
0
1
0:1
0
9.
Tallinna JK Legion
1
0
0
1
1:3
0
10.
JK Tallinna Kalev
1
0
0
1
1:8
0
VIIMASED PILDIGALERIID