Eesti U21 koondise peatreener pärast viigimängu: Ukrainal oli meiega tükk tegemist (1)

Foto: Jana Pipar / EJL

Eesti U21 alustas aastat treeninglaagriga Türgis, kus täna peeti kas esimene kohtumine Antalya Cupi raames. Esimeses kohtumises hoiti oma puur puhtana, kui Ukrainaga tehti 0:0 viik.

"Hea ja võitlusliku mängu saime. Meil on uue kooslusega võistkond, kus mitmed poisid on minu jaoks uued ja omakorda kehtib sama ka vastupidi. Meil oli enne tänast kohtumist kaks treeningut ja sellise ettevalmistuse läksime tänasele kohtumisele ka vastu. Vastane domineeris, meie mängisime kaitsest lähtuvalt ja üldplaanis said mängijad hästi hakkama," ütles U21 koondise peatreener Karel Voolaid.

Mõlemal meeskonnal olid omad võimalused, ohtlikke šansse tekkis ka standardolukordadest. "Eks kõik standardolukorrad võivad ohtlikud olla ja Ukraina näitas täna, et suudavad häid palle kasti toimetada nii standarditest kui ka mängulistest olukordadest äärtelt. Meie lõime teravusi äärtelt ja teenisime samuti nurgalööke, kuid ega kumbki meeskond polnud veel väga jõudnud standardolukordade ründamisele treeningutel keskenduda. Meil endal oli selleks väga lühike aeg eilses hommikuses trennis, aga võin rahule jääda sellega, et kasti jõudsid kvaliteetsed tsenderdused," lisas peatreener.

"Mul pole tänase kohta suures pildis ühtki etteheidet - esimesel poolajal olid endal võimalusi ja teisel poolajal valisime teadlikult sirgjoonelisema mängustiili. Ukrainal oli ikka meiega tükk tegemist. Ukraina on võrreldes järgmiste vastastega tipptase ja suutsime nende kasvava survega hästi hakkama saada - viimasel hetkel said kaitsjad vajadusel jala ette ning väravavaht Karl-Romet Nõmm aitas meid täna heade tõrjetega. Hea tugev kaitsemäng oli täna peamiseks märksõnaks. Ukraina otsis oma kombinatsiooni, aga see ei õnnestunud alati kõige paremini. Üks koondise suurimaid legende Ruslan Rotani jaoks oli tegu koondisetreeneri debüüdiga ja võibolla kõik ideed ei jõudnud veel meeskonnani," analüüsis Voolaid.

Tänane mäng oli Eesti jaoks kolmest esimene. Järgmine vastane, Kasahstan, mängib homme Lätiga ning kohtub Eesti noortega pühapäeval. "Lähme homset mängu treeneritega vaatama ja selle järgi otsustame, millise plaaniga tasub Kasahstani vastu mängida. Eeldus on see, et Kasahstan pole nii kvaliteetne vastane kui Ukraina, mistõttu tänase päeva seisuga on soov seada fookusesse ka see, kuidas ise paremini mängu domineerida ja positsioonirünnakutega vastasele peavalu põhjustada. Kasahstani vastu tahaks selles plaanis enamat," ütles Voolaid. 

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Mets ja AIK kaotasid tabeli viimasele
EESTLASED VÕÕRSIL
Mets ja AIK kaotasid tabeli viimasele (0)