Eintrahcti kotkad lendasid koperdavate punapullide vastu kõrgelt (0)

Leipzigi hooaja algus jätab soovida. Foto: Scanpix / DPA / Arne Dedert

Nii Frankfurti Eintracht kui ka RB Leipzig läksid Bundesliga viiendale voorule vastu lootusrikkalt, sest nädala eest olid mõlemad saanud kirja hooaja esimese võidu. Tasavägise duelli asemel pühtis Eintracht aga Frankfurti publiku kirjeldamatuks rõõmuks külalistega põrandat, võites koguni 4:0.

Mõlemad meeskonnad pidid üle elama varase pettumuse, sest 10. minutil tühistati suluseisu tõttu Daichi Kamada tabamus ja seejärel pidi vigastuse tõttu platsilt lahkuma üks Leipzigi liidreid Dani Olmo. Kamada avas siiski juba 16. minutil määrustepäraselt skoori ja kuus minutit hiljem kahekordistas Sebastian Rode seisu.

Mõlemad väravad sündisid seejuures Randal Kolo Muani söödust, mis tähendab, et prantslase arvel on nüüd viie vooruga juba kaks väravat ja neli väravasöötu. Peagi tabas ebameeldiv üllatus aga ka Eintrachti, sest poole tunniga sai vigastuse tõttu läbi meeskonna kapteni Rode mäng.

Pausi järel lasi Christopher Nkunku luhta hea võimaluse kaotusseisu vähendada, kõmmutades palli üle värava. Leipzigi väravavaht Peter Gulacsi tõrjus Mario Götze katse skoori kasvatada, aga peagi pidi end ikkagi kolmandat korda lööduks tunnistama, suunates Götze löögi Tuta jalale ning jättes brasiillasele vormistamise vaeva.

Lõppnumbrid sättis paika Rafael Borre, kes saatis võrku Ansgar Knauffi teenitud penalti. Euroopa liiga valitsevad meistrid liiguvad seega avavooru kaotuse järel ülesmäge, sellal kui Leipzigil on viiest voorust kirjas kõigest viis punkti.

Frankfurti Eintracht - RB Leipzig 4:0 (2:0)