End välisklubidele näitamas käinud ründetalent jääb suveni Eestisse. Flora otsib talle rakendust esinduse juurde (2)

Foto: Brit Maria Tael

Eelmisel nädalal sai 16-aastaseks Eesti ründetalent Aleksandr Šapovalov, kes on testimisel käinud näiteks nii Londoni Arsenalis kui ka Freiburgis. Kuigi tema välismaale siirdumisest on korduvalt juttu olnud, siis vähemalt suveni jääb ta Eestisse.

Šapovalov pani jalgpalliringkonnad kihama, kui lõi mullu kevadel karikasarjas Tallinna FC Flora U21 võistkonna eest Premium liigas mängivale Viljandi Tulevikule kolm väravat. Duubliga kostitas ta karikasarja poolfinaalis Flora esindust. Kõikide sarjade peale lõi ta mullu 32 mänguga 33 väravat, millest 16 sündisid toona 15-aastase poisikese jaoks Esiliigas.

Šapovalov puhul on enim räägitud siirdumisest Freiburgi, kus ta end veel eelmisel kuul näitamas käis. FIFA reeglite järgi tohib välisakadeemiasse siirduda alates 16. eluaastast. Kas nüüd värskelt sünnipäeva tähistanuna siirdub väravakütt piiri taha? "Kui ta lahkumas on, siis ta lahkub suvel," ütles Flora president Pelle Pohlak Soccernet.ee-le.

"Varem ei ole võimalust minna. Oleks ta sünnipäev jaanuaris, oleks suurem tõenäosus, aga pigem liiguvad asjad selles suunas, et ta läheb suvel," viitas Pohlak üleminekutega seotud regulatsioonidele.

Pelle Pohlak ütles, et Aleksandr Šapovalov on suveni Eestisse jäämas. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi Flora kavatses Šapovalovit juba sel talvel esinduse tegemiste juurde kaasata, siis seni pole see sisuliselt õnnestunud. "Temaga tuleb nüüd täpsem plaan selgeks saada," rääkis Flora peatreener Jürgen Henn. "Kuna ta on olnud hädas erinevate tervisemuredega, siis ta ei ole saanud esindusega piisavalt treenida. Ta on mõned üksikud korrad käinud ja siis kõrvale jäänud."

"Kindlasti kui võimalus tekib ja ta on piisavalt valmis meiega treenima, siis kindlasti soovime teda kasutada või vähemalt otsida talle võimalusi, kuidas teda esindusse kaasata," lisas Henn.

Kuidas Flora üldse selleni jõudis, et endale ebatavaliselt saadetakse mängija juba väga noorelt välismaale? Pohlak: "Seal on päris palju persoonis kinni – kes on valmis ja kes sobib varem välja viia ja kes mitte. Praegu on teiste klubide inimestega välismaalt suheldes ka olnud juttu, et nende klubist on hästi noorelt mindud Inglise akadeemiatesse. Üks Kesk-Euroopa klubi ütles, et neilt läks  terve hunnik Inglismaale, aga mitte kellestki ei tulnud jalgpallurit, kuigi nad olid kindlad, et nad oleksid ise suutnud neist kõrgliiga tasemel jalgpallurid kasvatada.

Naljakas oli, et Soccernetis tuli nädal aega hiljem uudis sellest teaduslikust uuringust Belgia näol. See noorelt minemine on alati väga suur risk."

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (1)

Steve Kullus   •  
pange Šapo põhi eest mängima

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID