Igasugust draamat, aga Atalanta jätkab Meistrite liiga kursil (0)

Itaalia kõrgliiga esimeses koroonajärgses voorus jätkas Meistrite liiga soonel Atalanta, keda on üleilmse kriisi algusaegadel süüdistatud haiguse laialikandmises.

Olgu selle koroona kuidas on, aga jalgpalli oskab Atalanta mängida ka tänasel päeval. Serie A järelepeetud 25. voorus võõrustati Sassuolot, kellest oldi üle kindlalt 4:1 skooriga. Skoori avas 16. minutil Berat Djimsiti, kes lükkas värava eest võrku Mattia Caldara söödu. Vaid hetk hiljem sahistas võrku ka Alejandro Gomez, ent VAR-i abil tühistati tabamus, kuna enne Gomeze lööki oli kodumeeskonna pallur käega mänginud.

31. minutil oli värava ees omal kohal igihaljas Duvan Zapata, mõned hetked hiljem kobistas Mehdi Bourabia palli oma väravasse ja seis oli Atalanta poolt vaadatuna juba 3:0. 66. minutil suunas Zapata lahtimängitud standardolukorra järel Gomeze tsenderduse peaga posti kõrvale.

Kuigi seis oli kodumeeskonna vaatevinklist võrdlemisi kindel, siis draamat jagus sellegipoolest. Sassuolo lootis VAR-i abil penaltit saada, aga ei saanud. Atalanta peatreener Gian Piero Gasperini ei suutnud kuidagi mõista peakohtunik Daniele Chiffit ja rääkis omale punase kaardi välja. Ja üleminutitel suutis Sassuolo Atalantalt ikkagi nullimängu röövida, kui eelnevalt omavärava löönud Bourabia keerutas palli otse karistuslöögist üle müüri väravasse ja sai nii kirja matši kauneima tabamuse.

Sassuolo pidi sellest hoolimata leppima 1:4 kaotusega. Atalanta jätkab seeläbi 51 punktiga neljandal ehk Meistrite liigasse viival kohal. Romat edestatakse koguni kuue punktiga. Sassuolo on 32 punktiga Ragnar Klavani koduklubi Cagliari selja taga 12. kohal.

Atalanta - Sassuolo 4:1 (3:0)
16. Berat Djimsiti, 31., 66. Duvan Zapata, 37. ov. Mehdi Bourabia - 90+1. Mehdi Bourabia