Kaks messilikku väravat viisid naiste karikavõitjaks Flora (0)

Mari Liis Lillemäe lõi kohtumise avavärava. Foto: Liisi Troska

Naiste karikafinaali võitis Tallinna Flora, olles parem Pärnu JK-st 4:0. Kaks esimest väravat olid meisterlikud ning meenutasid mõnele tribüünil viibijale Lionel Messi vägitükke. Lõpuminutitel lisati veel kaks tabamust.

Esimesel veerandtunnil domineeris Pärnu, kes surus mängu Flora väljakupoolele. Enim teravusi tekitas vasakäär Anastasija Štšerbatšenia. 16. minutil lõi Flora puurivaht Getriin Strigin palli vastu Ulrika Tülpi, kelle selja kaudu mänguvahend napilt väravast mööda põrkas.

Seejärel haaras initsiatiivi Flora, ohtlikud olukorrad hakkasid tekkima Pärnu värava all. Ärevust tekitasid mõned nurgalöögid ning läbisöödud kaitseliini seljataha Mari Liis Lillemäele.

Raamide vahele suundus esimene löök alles mängu 35. minutil ja selle Lillemäe soorituse püüdis Mari-Ann Ploompuu probleemideta. Kaks minutit hiljem võitis Katrin Loo Pärnu karistusalas Evelyn Šilinalt palli ning kõmmutas selle keskele üles, Ploompuu tõrjus latti!

Möödus veel kaks minutit, kui Loo andis suurepärase läbisöödu ning Lillemäe lahendas üks-üks olukorra kindlalt - 0:1! Ploompuu jäi selles olukorras vastutulekuga viivitama ning langes siis Lillemäe osava löögipette ohvriks.

Pärnu vahetas vaheajal väravavahti ning tegi teise poolaja alguses kiirelt veel kaks vahetust. Ohtu tekitas aga jätkuvalt Flora, kelle teine värav oli korduvalt õhus. Liis Lepiku lähilöök lendas üle, Anastasia Dodeltseva ei suutnud oivalises üks-üks olukorras palli Hoobist mööda lükata.

72. minutil sai Flora oma teise värava kätte, kui Ariina Mürkhain lennutas ilusa kauglöögi tagumisse nurka - 0:2!

Kolmanda tabamuse vormistas 88. minutil penaltist kapten Loo. Vea tegi oma karistusalas Alika Malešina, kes niitis Anastasia Ivanova jalust.

Lõppseis vormistati üleajal, kui Kristiina Tullus andis söödu värava ette ja Getter Saar sahistas - 0:4! Viimase värava ajaks oli Pärnu poolkaitsja Evelyn Šilina juba vigastusega väljaku kõrvale läinud, mistõttu mängisid pärnulannad üleminutid vähemuses.

Flora on nüüd sel aastal oma peamist konkurenti Pärnut võitnud nii superkarika, Balti liiga, koduse liiga kui ka karikavõistluste raames.