Kalju duubli pea- ja esinduse abitreener: Eesti mängijate küpsemisprotsess toimub natuke hiljem kui teistes riikides (0)

Foto: EJL

Hiljuti Nõmme Kaljus tööle asunud 39-aastane Ukrainast pärit treener Roman Kožuhovski tunnistas, et Eesti mängijate areng on paljude muude paikadega võrreldes hilisem.

"Eesti poiste tase ei ole halvem kui teistes riikides, kuid olen märganud, et Eesti mängijate küpsemisprotsess toimub natuke hiljem kui teistes riikides," lausus Kožuhhovski klubi kodulehele antud usutluses. "Paljudes välisklubides, kus olen töötanud, usaldatakse ka noori mängijaid, nendega ollakse kannatlikud ja neile antakse võimalus. Me peame seda ka Eestis tegema."

Kožuhhovski töötas viimati Ukraina kõrgliigas Lvivi Karpatõs abitreenerina. Samas rollis on olnud ta ka Tšornomoretsis, lisaks on ta töötanud Sloveenias Koperis ning Eestis Sillamäe Kalevis, Jõhvi Lokomotiivis ja Kohtla-Järve Järves. Kaljus loodab ta esinduse abitreeneri ja duubli peatreenerina ühildada arengu ja tulemused.

"Professionaalses jalgpallis määrab edukuse hea tulemus. Tulemuse saavutamisel olen arvamusel, et peab julgema riskida ja kaasata noori mängijaid. Klubil peab olema tulemuse saavutamise kõrval kindlasti tugev arenguplaan ja sellele peab kindlaks jääma," arvas ta.

Ukraina treener jätkas: "Minu peamine eesmärk on valmistada mängijaid ette esindusmeeskonnaks. Väga oluline on protsess mängijate üleminekul noortejalgpallilt täiskasvanute tasemele. Iga mängija on üksikisik ning vastavalt sellele on mängijate kohanemine erinev ja selle etapi läbimine mõnele mängijale kiirem, mõnele aeglasem ja raskem. Osaledes esindusmeeskonna treeningutel ja teades peatreeneri põhimõtteid, usun, et saame selle protsessi noormängijate jaoks muuta valutumaks ja sujuvamaks.

Minu tööpõhimõtted on väga lihtsad – pean uskuma sellesse, mida ma teen ja usaldama neid, kellega ma töötan. U21 meeskonna mängijad on piisavalt heal tasemel ning meie ülesanne abitreener Kristen Viikmäega on aidata neil edasi liikuda ning luua usaldusväärne keskkond, kus oma võimeid arendada. Kõik mängijad saavad meie poolt maksimaalset tuge, kuid nende tulevik sõltub neist endist."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
ESILIIGA
OTSEPILT: Kas Tarvas suudab eksimatu Legioni vastu kolmandat leiliviskamist vältida?  (koosseisud)
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
Maradona võitlus kartellide külje all
DUELLI OOTEL
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat
MEISTRITE LIIGA
Kas vihatundest on võimalik vabaneda?
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID