Kindlalt alustanud ning siis korralikult väristanud Chelsea pääses tänu üleminutite väravatele (0)

Chelsea pääses Inglismaa karikavõistluste poolfinaali. Foto: Scanpix / Dave Shopland / AP Photo

Londoni Chelsea võitis Inglismaa karikavõistluste veerandfinaalis esiliigas palliva Leicester City vastu poolaja 2:0, kuid mängis eduseisu vaheaja järel maha. Siiski teenis pealinna meeskond lõpuks 4:2 triumfi, seda tänu kahele üleminutite väravale.

Soosikukoormaga väljakule astunud Chelsea haaras koduplatsil eduseisu 13. minutil. Nicolas Jackson murdis paremalt äärelt karistusalasse, triblas seal ühest kaitsjast mööda ning söötis tagumisse posti liikunud vasakkaitsjale Marc Cucurella, kes suunas palli võrku.

Chelseal oli võimalik eduseisu kasvatada 26. minutil. Natukene varem proovis ääreründaja Raheem Sterling karistusalast lüüa, kuid samal hetkel võttis Abdul Fatawu ta selja tagant murule - penalti! Sterling astus ise palli taha ja lõi selle vasakusse alanurka, ent Leicesteri kindamees Jakub Stolarczyk tõrjus.

Sinisärgid said teise tabamuse kätte 45+1. minutil. Sterling vuhises palliga karistusala vasakusse serva ning söötis sealt värava ette Cole Palmerile, Chelsea selle hooaja üks parimaid mehi suunas mänguvahendi postide vahele.

Kindlana näinud edu hakkas murenema 51. minutil. Siniste keskkaitsja Axel Disasi üritas sööta tagasi väravavahile Robert Sanchezile, kuid prantslasest väljakumängija kahjuks liikus puurilukk selleks hetkeks teisele positsioonile, mistõttu lendas pall oma väravasse.

Paranenud seis andis külalistele indu juurde, 62. minutil sillerdas tablool juba 2:2. Leicesteri mängumees Stephy Mavididi sai vasakul äärel palli, mängis üleastetega mööda Malo Gustost ning keerutas mänguvahendi oivaliselt tagumise posti kõrvale.

Olukord näis Chelsea jaoks kehv, sest kuigi nad olid mänguliselt üle, oli vaimselt selgelt paremas seisus Leicester. Aga kodumeeskonna seis muutus 73. minutil toredamaks, kui külaliste äärekaitsja Callum Doyle võttis viimase mehena enda karistusala lähedal Jacksoni murule. Kohtunik määras esialgu penalti ning andis Doyle'ile kollase, ent läks siis ekraanilt olukorda kontrollima. Kumbki otsus ei jäänud püsima - Chelsea sai vaid karistuslöögi, aga Doyle sai punase.

Ülekaalu nautinud Chelsea otsis võiduväravat, viimaks jõudsid nad sellele lähedale 89. minutil. Gusto andis madala tsenderduse karistusalasse, kust Noni Madueke lõi, aga Stolarczyk tõrjus. Pall jäi viiekastis lahtiseks, ent esimesena jõudis selleni Leicesteri Hamza Choudhury, kes klaaris ohu. Minut hiljem leidis Gusto väravast kümne meetri kauguselt Jacksoni, aga senegallane virutas üle.

Pikk lõppes 90+2. minutil. Jackson söötis karistusalasse Carney Chukwuemekale, kes mängis kokku Palmeriga ning veeretas seejärel palli kindlalt võrku - 3:2!

Chukwuemeka tabamus tõi võidutunde, kuus minutit hiljem kindlustas edasipääsu Noni Madueke. Inglane võttis paremal äärel mitu vastast ette, triblas neist mööda ning keerutas palli trahvikasti otsast vasaku jalaga vasakusse ristnurka.

Teise poolaja alguses väristama hakanud Chelsea kindlustas koha Inglismaa karikavõistluste poolfinaalis, kuhu on juba jõudnud Manchester City ja esiliigaklubi Coventry City. Pühapäeva õhtul selgitavad viimase edasipääseja Manchester United ja Liverpool.

Chelsea - Leicester City 4:2 (2:0)
13. Marc Cucurella, 45+1. Cole Palmer, 90+2. Carney Chukwuemeka, 90+8. Noni Madueke - 51. ov. Axel Disasi, 62. Stephy Mavididi

Realiseerimata penalti: 26. Raheem Sterling (Chelsea)
Eemaldamine: 73. Callum Doyle (Leicester)