Kordusetendused ootavad: Skandinaavia aust jäi Barcelona ja PSG vastu väheks (0)

Caroline Graham Hansen valmistas Branni kaitsjatele palju peavalu. Foto: Scanpix / Joan Monfort / AP Photo

Naiste Meistrite liigas selgusid viimased poolfinalistid, kelleks on Barcelona ja Pariisi Saint-Germain.

Üks Skandinaavia au kaitsjatest Brann sai kodus napi 1:2 kaotuse, mille pealt reisiti mõnevõrra optimistlikult Hispaaniasse. Siiski tuli lõpuks tõdeda, et tiitlikaitsja on tiitlikaitsja, kui avapoolaeg kuulus suuresti võõrustajatele.

24. minutil viis Barcelona juhtima Ballon d'Ori laureaat Aitana Bonmati, kes pärast söödu saamist liikus vastasest mööda ja tulistas palli tagumisse nurka. Niisiis sai kodunaiskond vaheajale siirduda kaheväravalise eduga, sest kahe mängu kokkuvõttes oli seis 3:1.

Teisel kolmveerandtunnil suurendas Fridolina Rolfö katalaanide edu. 56. minutil tegi norralanna Caroline Graham Hansen paremal äärel filigraanse eeltöö, purjetades vastase karistusalasse ning andes värava ette söödu, mis tekitas Branni mängijates suuri ebakõlasid, mille rootslanna Rolfö ära kasutas.

Kuigi Norra tiimil oli vastas valitsev tšempion, ei soovinud külalised midagi kergesti ära anda. 70. minutil sai vahetusest sekkunud Tomine Svendheim hea läbisöödu, misjärel proovis ta omakorda palli jagada tiimikaaslasele, ent too üritus oli nii õnnelik, et põrkas hoopis postist väravasse.

Kohtumise lõpuminutitel säras jälle Hansen, kes suutis kahe kaitsja vastu palliga karistusalasse jõuda, leidis sööduga üles Bonmati ning too omakorda Patricia Guijarro, kes asetas kirsi magusale tordile, mis viis Barcelona kuuendat järjestikust korda poolfinaali.

Nelja parema hulgas kohtuvad Jonatan Giraldezi hoolealused Londoni Chelseaga ehk oodata on eelmise aasta poolfinaali kordusetendust. Toona oli Barcelona kahe mängu kokkuvõttes parem 2:1.

Teine Skandinaavia au kaitsja Häcken kaotas samuti avamängu 1:2, misjärel ootas neid ees madin Prantsusmaal. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et suureks lahinguks väga ei läinudki, sest kodunaiskond PSG võttis korduskohtumises veenva 3:0 võidu.

Avapoolaeg möödus PSG taktikepi all, kui Häcken sooritas vaid kaks pealelööki, millest ükski ei läinud raami, lisaks hoidsid rootslannad palli vaid 31% mänguajast.

Jocelyn Precheuri naiskond läks juhtima 27. minutil, kui keskringi lähistel kolme kaitsja vastu palli säilitanud Marie-Antoinette Katoto andis läbisöödu Tabita Chawingale karistusalasse, kus Malawi ääreründaja virutas vasaku jalaga palli postipõrkest sisse.

Teisel kolmveerandtunnil surus PSG oma tahtmist üha enam peale ning 70. minutil tõi see tulu. 20-aastane poolkaitsja Korbin Albert, kes on USA koondis esindanud vaid seitse korda, pani ligi kolmekümnelt meetrilt teele kuuli, mis lõpetas Jennifer Falki selja taga. Ameeriklanna jaoks oli tegu teise väravaga Meistrite liigas.

Neli minutit hiljem sahises Häckeni võrk uuesti, kui äärekaitsja Sakina Karchaoui toimetas pärast vastase seljatamist täpse tsenderduse Katotole, kes koksas palli kirstunaelana väravasse.

Kui teises poolfinaalis on eelmise aasta kordusetendus, siis jällenägemist jagub ka PSG-mängu, kus neid ootab läbi aegade edukaim naiskond Lyoni Olympique. Viimati maadlesid prantslannad omavahel Meistrite liiga poolfinaalis tunamullu, kui kahe mängu kokkuvõttes oli 5:3 edukam Lyon.

Poolfinaalide avamängud toimuvad 20. aprillil, mõlema paari teine vaatus leiab aset nädal hiljem.

Barcelona - Brann 3:1 (1:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Barcelona 5:2
24. Aitana Bonmati, 56. Fridolina Rolfö, 88. Patricia Guijarro - 70. Tomine Svendheim

PSG - Häcken 3:0 (1:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi PSG 5:1