Kriis Münchenis? Augsburg lõpetas kodus mõõnava Bayerni 87 mängu kestnud seeria (Dortmund kaotas Reusi) (1)

Augsburgi mehed Mergim Berisha väravat tähistamas. Foto / Scanpix / Jan Hübner / IMAGO

Bundesliga seitsmendas mänguvoorus murti Müncheni Bayerni 87 mänguliseks veninud koduliiga väravaseeria, sest tiitlikaitsja kaotas võõral väljakul 0:1 Augsburgile. Ruhri derbis alistas Dortmundi Borussia 1:0 Schalke.

Kohtumine Augsburgis algas ootamatult tasavägiselt. Mõlemal võistkonnal oli ohtralt võimalusi, kuid värav jäi sündimata. Teise poolaja alguses pani Julian Nagelsmanni võistkond oma mootori käima ning saavutati kontroll mängu üle. Jõuti mitmel korral Rafal Gikiewiczi väravale lähedale, kuid poolakas oli seekord pidurdamatu.

Kuigi külalised olid ohtlikumad, siis vastupidiselt mängu käigule pääses 59. minutil mängu juhtima koduvõistkond. Standardolukorrast kasti jäänud palli lajatas tipuründaja Mergim Berisha Manuel Neueri seljataha, viies sellega Augsburgi 1:0 juhtima.

Kaotusseisu jäänuna keeras Bayern veel kruvi peale. Pinget oli õhus palju, aga kõige rohkem närvikõdi pakkusid mängu viimased sekundid. 90+4. minutil pääses Manuel Neuer peaga löögile, kuid väravavahtide lahingust väljus võitjana Gikiewicz. Suurepärane reaktsioonitõrje jäigi mängu viimaseks olukorraks, mis tähendab, et nädala sees Meistrite liigas Barcelonast jagu saanud Bayern on koduliigas võiduta juba neli mängu järjest.

Kaotusega lõppes ühtlasi Bayerni 87 mängu kestnud rekordiline Bundesliga väravaseeria - viimati jäädi koduliigas kuivale 2020. aasta veebruaris, kui Leipzigiga tehti 0:0 viik. Seejuures kuulus eelmine rekord 65 järjestikuse mänguga samuti Bayernile ning ka selle lõpetas 2014. aastal ei keegi muu kui Augsburg.

Samal ajal toimus Signal Iduna Parkil legendaarne Ruhri derbi, kust 79. minuti Youssoufa Moukoko väravast väljus võitjana Dortmundi Borussia. Võidumängu jäi Dortmundi jaoks aga varjutama Marco Reusi vigastus.

27. minutil läks Reus lahtist palli võitma, kui õnnetul kombel takerdusid tema ja Florian Flicki jalad. Dortmundi kapten ja talisman jäi murule lebama, kust ta kanderaamiga minema viidi. Maailmameistrivõistlusteni on jäänud kõigest kaks kuud, mis tähendab, et Reusil võib finaalturniiril mängimata jääda. Samamoodi on ta puudunud 2014. ja 2016. aasta suurturniiridelt.

Vaatamata Reusi vigastusele oli Dortmundil hea päev, sest võiduga tõusti koduliiga liidriks. Berliini Unionil on siiski homme võimalus liidrikoht tagasi võtta, kui kodus Wolfsburgile ei kaotata.

Dortmundi Borussia - Schalke 1:0 (0:0)