Kurioosum naiste Meistriliiga tipplahingus: peakohtuniku vigastuse järel haaras lipu fotograaf (lisatud video!) (0)

Fotograaf Jana Pipar sattus keset mängu ootamatult kohtunikuks. Foto: Soccernet.ee

Naiste Meistriliiga viienda vooru tipplahingus valitseva meistri Tallinna Flora ja mulluse pronksi Tallinna Kalevi vahel sai näha erakordselt ebatavalist sündmust. Vigastatud vilemeest tuli kohtunikebrigaadi asendama matši pildistanud jalgpallifotograaf.

Sportland Arenal toimunud Kalevi ja Flora kohtumises tiksus 30. minut, kui mängu peakohtunik Vladimir Zahharov (44) üritas keskväljal pallurite eest ära astuda. Seda tehes tundis arbiiter vasaku jala sääres järsku valu ja peatas mängu.

Zahharov lonkas küljejoone äärde, kus teda abistasid mõlema naiskonna füsioterapeudid. Kohtuniku vigastus oli aga sedavõrd tõsine, et ta sai aru, et tal ei õnnestu mängu jätkata. Kui esimese hooga tehti otsus, et esimene abikohtunik Remi Mäeots (17) võtab üle peakohtuniku rolli, selgus kiirelt, et Zahharov ei suuda oma vigastatud jalaga ka äärekohtuniku tööd teha.

Seejärel anti pinkidelt info, et pealtvaatajate hulgast otsitaks litsentsiga kohtunikku. Sellekohase küsimuse esitas ka staadioni teadustaja. Üsna ruttu leiti lahendus mitte tribüünilt, vaid väljaku kõrvalt. Nimelt oli kohtumist pildistamas jalgpallifotograaf Jana Pipar (28).

28-aastane Pipar, kes on fotograafia kõrval tegutsenud aastaid jalgpallikohtunikuna, aga on ühtlasi ka Tallinna Kalevi endine mängija, jättis oma fototehnika väljaku kõrvale, tõmbas selga punase vesti, võttis abikohtuniku lipu ja läks teise abikohtuniku Aaron Soo kohale, kes ise oli tulnud pinkide ette esimese abilise positsioonile.

Vigastatud Vladimir Zahharov (keskel) andmas oma kaarte abikohtunik Remi Mäeotsale. Foto: Soccernet.ee

Jana Pipar liikumas fotograafi kohalt ära abikohtunikuks. Foto: Soccernet.ee

Seitse minutit pärast Zahharovi vigastust mäng jätkus. Nüüd siis juba kohtunikebrigaadiga, mida tüüris Mäeots ja keda assisteerisid Soo, fotograaf Pipar ja neljanda kohtuniku rolli üle võtnud Zahharov. Kui jalgpalli tavapärases praktikas asendabki neljas kohtunik vigastuse korral peakohtunikku, siis naiste Meistriliigat teenindavad kolme-liikmelised brigaadid. Nelja kohtunikku kasutatakse Eestis vaid meeste kõrgliigas.

Kalevi ja Flora kohtumise esimene poolaeg lõppes Flora 1:0 eduseisuga. Teiseks poolajaks sai Pipar tagasi pildistama ning tema koha teise abikohtunikuna võttis üle tribüünil viibinud pealtvaataja, 15-aastane kohtunikulitsentsiga Lisette Pentinen, kellel oli kohtunikuvarustus juhuslikult kaasas.