Leverkusen ja Dortmund korraldasid väravatesaju, võiduvärava lõi ei keegi muu kui Haaland (0)

Erling Braut Haaland ja Julian Brandt. Foto: Scanpix / Thilo Schmuelgen / Reuters

Saksamaa kõrgliiga neljas voor algas väravatesajuga, kui Leverkuseni Bayer mängis kodus teisel poolajal 3:2 eduseisu maha ja kaotas Dortmundi Borussiale 3:4. Dortmundi ründaja Erling Braut Haaland lõi kaks väravat, sealhulgas 4:3 võiduvärava, kui realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Leverkusen haaras juhtohjad üheksandal minutil, kui Florian Wirtz avas Paulinho söödust skoori. Dortmund lõi viigivärava 37. minutil, kui Haaland realiseeris Thomas Meunieri tsenderduse, aga vaheajale mindi võõrustajate eduseisus, sest Patrik Schick realiseeris avapoolaja esimesel üleminutil Leverkuseni kontrarünnaku.

See oli alles väravatesaju algus, sest teisel poolajal löödi neli tabamust. Julian Brandt sai teise poolaja neljandal minutil Haalandilt karistusalas söödu ja virutas lati alla. Leverkusen taastas eduseisu kuus minutit hiljem, kui Moussa Diaby keerutas nurgalöögi järel alla nurka.

Dortmund rabeles kaotusseisust välja ja korjas võidupunktid hoopis endale. Raphael Guerreiro keerutas 71. minutil karistuslöögist ristnurka ja neli minutit hiljem realiseeris Haaland penalti, mis määrati VAR-i abil - Odilon Kossounou lõi karistusalas Marco Reusi käega näkku.

Dortmundi Borussia on nelja mänguga kogunud üheksa punkti ja asub liigatabelis teisel kohal, Leverkuseni Bayer paikneb seitsme punktiga viiendal positsioonil.

Täiseduga jätkab Mark van Bommeli juhendatav Wolfsburg, kes alistas võõrsil Greuther Fürthi 2:0, kui esimesel poolajal skooris Lukas Nmecha ja teisel poolajal Wout Weghorst.

Mainz sai Jonathan Burkardti ja Marcus Ingvartseni tabamustest võõrsil 2:0 võidu Hoffenheimi üle, Freiburg ja Köln leppisid 1:1 ning Berliini Union ja Augsburg 0:0 viiki.

Leverkuseni Bayer - Dortmundi Borussia 3:4 (2:1)
9. Florian Wirtz, 45+1. Patrik Schick, 55. Moussa Diaby - 37., 75. pen. Erling Braut Haaland, 49. Julian Brandt, 71. Raphael Guerreiro

Freiburg - Köln 1:1 (0:1)