Luts: tahtsime ise rohkem rünnata ja usun, et saime hakkama (0)

Luts mõned hetked pärast skoorimist, väravavaht Peter Gulacsi peab ainult järgi vaatama. Foto: Oliver Tsupsman

Ungari vastu Eesti koondise esimese värava eest hoolitsenud Siim Luts iseloomustas koondise esitust omadussõnaga "tugev".

"Ma arvan, et see oli meie poolt väga tugev esitus. Suutsime neile kohe tugeva pressi peale panna ja ka palliga paremini mängida kui viimases kahes mängus Soome vastu. Meie poolt hea esitus, tegime skoori - korralik töö," oli Luts rahul, aga nentis, et pigem on tegu kaotatud kahe punktiga.

"Kui lõpu eel juhid 3:2, siis ikka kaotasime kaks punkti. Kolme punni järgi tulime - viimane kodumäng, üritasime maksimumi anda, aga kahjuks seekord viik. Kaks võõrsilmängu on jäänud - anname seal oma parima ja loodame mõlemast mängust kolme punkti. Kui me suudame sama mängu näidata ja enda kaitse paremini lukku panna, siis on kõik võimalik."

Eesti läks kahel korral juhtima, aga kokku veetis Ungari kaotusseisus vaid mõne minuti. "Ma ei usu, et kaotasime valvsuse. Esimene värav tuli kommunikatsiooniprobleemide pealt - Karol oli täiesti vaba, kuigi talle seda ei öeldud. Seal käis pingpong, pall läks kuidagi läbi meie kaitsjate jalgade ja mees läks üks-ühele. Väga õnnelik värav, aga ka meie kaks tükki olid väga õnnelikud. Ma arvan, et täna olid võrdsed meeskonnad väljakul."

"Peale Soome mängu hakkasime kohe Ungari analüüsi tegema ja meie plaan oligi olla kõrgemalt peal. Tahtsime rohkem ise palliga mängida ja rünnata, usun, et enam-vähem saime hakkama. Üritasime äärtel 1:1 ette võtta ja tekkis palju võimalusi. Usun, et see toimis paremini kui Soome vastu. Seal vajusime lõpus liiga alla ja ei suutnud raskest olukorrast välja tulla. Ma arvan, et täna toimis kõrge pressing väga hästi."

Erinevalt Soome mängust ei olnud täna tipuründaja ees nõnda üksi. Lutsu sõnul rõhutigi ees kompaktsusele. "Kostja mängis 10 peal ja tema abistas Henrit, samas olime ka meie Ojakaga (Henrik Ojamaaga - R. V.) nende lähedal. Meile oligi tähtis kompaktsus ja siis äärtele avanemine. Nii suudame mängida küll."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID