Luup peale | Esmakordse startija omaväravad vedasid Levadia võidule (4)

Tallinna Levadia alistas Premium liiga 11. voorus võõrsil Viljandi Tuleviku 3:0. Kõik tabamused sündisid esimesel poolajal.

Kaks omaväravat sai kirja Kaur Tomson, lõppseisu vormistas Mark Oliver Roosnupp. Tähelepanekuid mängust:

1. Jälle 18. minut, jälle omavärav.

Levadia võitis Tulevikku teist omavahelist mängu järjest kolmeväravalise ülekaaluga, sest hooaja esimene kohtumine oli lõppenud pealinlaste 5:2 paremusega. Veel märkimisväärsem sarnasus on aga see, et mõlemas matšis pandi viljandlaste võrk esimest korda sahisema 18. minutil ja mõlemal korral oli tegemist Tuleviku keskkaitsja peaga löödud omaväravaga.

Täna hakkas Levadia juba esimesest minutist saadik võõrustajate trahvikasti tsenderdusi laduma, palju teeniti nurgalööke. Kui nii palju tsenderdada, siis on avavärav lõpuks aja küsimus ja see aeg saabuski 18. minutil.

2. Tomsoni märgiline päev oli eriliselt õnnetu.

Kuna Tuleviku kaks põhikaitsjat Gustav-Hendrik Seeder ja Janar Õunap olid kaartidega väljas, lülitas peatreener Sander Post algrivistusse Kaur Tomsoni. 26-aastase mängija jaoks oli see elus esimene kord Premium liigas põhikoosseisu pääseda.

Samas osutus tänane päev Tomsoni jaoks eriliseks ka negatiivses mõttes. Esimesel pooltunnil lõi ta kaks omaväravat, kuna suunas oma võrku nii Juri Tkatšuki tsenderduse, mis tuli vasakult, kui ka Markus Jürgensoni tsenderduse, mis tuli paremalt.

3. Levadia kaotas suure mängu eel Andrejevi.

Pärast 3:0 võidetud avapoolaega võttis Levadia teist kolmveerandtundi rahulikumalt ja rohkem väravaid ei löönud. Rahulikumalt oleks võinud võtta ka Nikita Andrejev. Mitu head võimalust realiseerimata jätnud ründaja tegi 87. minutil Rainer Peipsile tarbetu vea, mis andis Andrejevile kollase kaardi ja jätab ta suurest mängust Nõmme Kalju vastu kõrvale.

4. Mängu parim - Gando

Gando triblas korduvalt paremal äärel Tuleviku kaitsjatest mööda. Kolmandale tabamusele, mille vormistas mõnelt meetrilt Roosnupp, tegi Gando suure eeltöö ning teise värava olukorras andis ta läbisöödu Jürgensonile, kes palli edasi värava ette tsenderdas. Standardolukordades võitis kamerunlane korduvalt esimesi palle.

Gando. Foto: Brit Maria Tael

17. mail kell 19.30 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tallinna FCI Levadia  0:3 (0:3)
18. ov., 28. ov. Kaur Tomson, 45. Mark Oliver Roosnupp

Väravasöödud: 18. Juri Tkatšuk, 28. Markus Jürgenson, 45. Gando
Hoiatused: 34. Indrek Ilves - 11. Mark Oliver Roosnupp, 54. Markus Jürgenson, 87. Nikita Andrejev
Mänguolud: +21, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.