Luup peale | Sappinen lõi jälle kaks väravat, Anier võttis seekord kaks kollast (galerii!) (0)

Tallinna Flora alistas Premium liigas Tallinna Kalevi 3:0. Eelnevas, kolmandas voorus olid nii Flora ründaja Rauno Sappinen kui ka Kalevi edurivimees Hannes Anier löönud võidumängudes kaks väravat. Täna skooris Sappinen jälle kaks korda, Anier vastas aga kahe kollase kaardiga, mis andsid kokku punase.

Skoori avas Sappinen viiekastist 36. minutil, kui Markus Poom andis karistusala nurgast hea madala palli kaitsjate ja väravavahi vahele.

Teise tabamuse olukorras 77. minutil olid peategelasteks samad mängijad. Poomi lähilöögi Karl Andre Vallner tõrjus, aga Sappinen suunas tagasipõrganud palli ühe puutega postist sisse.

Kaks minutit hiljem jäi Kalev arvulisse vähemusse ning üleaja hakul vormistas lõppseisu Michael Lilander, kes liikus ise palliga karistusalasse ja lõi selle alla nurka. Tähelepanekuid mängust:

1. Esimesed pool tundi sai Kalev hästi hakkama

Esimesed kolm minutit isegi rohkem palli vallanud Kalev jäi seejärel Flora domineerimise alla, aga sai pool tundi kenasti hakkama. Üheksa väljakumängijat moodustasid hea kompaktse kaitseploki, kust võõrustajatel polnud lihtne läbi tungida. Palju väravavõimalusi ei tekkinud. Oli küll palju nurgalööke, aga need ei olnud eriti ohtlikud.

Paremkaitsja Reinhard Reimaa sai terve kohtumise vältel Flora vasakääre Vlasi Sinjavski taltsutamisega hakkama. Samas ei õnnestunud Kalevil endal arvestatavaid olukordi luua ning aeg-ajalt survet suurendanud Flora sai mängu jooksul kolm väravat kätte.

2. Sappinen ja Flora tõusid tippu

Sappinenil on nüüd nelja vooruga kirjas viis tabamust, millega ta on hetkel Premium liiga täpsusküttide edetabeli kindel liider. Järgnevad kolme väravaga Paide Linnameeskonna mängijad Siim Luts ja Joseph Saliste.

Ainuliidriks tõusis hetkel ka Flora meeskond. Tallinna Levadia peab Floralt esikoha tagasivõtmiseks alistama homme Paide.

3. Karhu kasvatas edumaad

Premium liigas on nüüd tänavu jagatud viis punast kaarti, millest kolm (ehk 60%) on jaganud Andrei Karhu, kes eemaldas täna Anieri.

Esimese kaardi võttis Anier juba kaheksandal minutil, kui libistas Märten Kuusele jalgadesse. Teise ebavajaliku kaardi hankis Kalevi ründaja keskväljal Markus Soometsale tehtud vea eest ning pidi pearaputuste saatel väljakult lahkuma.

4. Mängu parim - Markus Poom

Poom tõmbas Flora rünnakutel korralikult niite ning tegi eeltöö kahele esimesele väravale. Ta oli kohtumise lõpus ka ise tabamusele lähedal, aga Vallner suutis tema tugeva kauglöögi ristnurgast välja tuua.