Luup peale | Sõjalubadust Paide pidas, aga mõõka ei tohi hetkekski alla lasta (galerii!) (0)

Flora oli kindlam, tasuks kolm punkti. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskond vajas koduplatsil FC Flora vastu hädasti õnnestumist, kuid individuaalsete prohmakate tõttu lepiti nukra 1:3 kaotusega.

• Vaata Liisi Troska galeriid siit või artikli alt!

Kena suveõhtu Paides läks tuliseks õite kiiresti: kaheksanda minuti paiku lõppes Paide kontrarünnak Joseph Saliste asemel algrivistusse ennistatud Sergei Mošnikovi pealelöögiga, millele jäi ette Enar Jäägeri käsi. Aga peakohtunik Juri Frischeri vile vaikis.

Initsiatiiv, mis oli esialgu kaldunud Flora poole, hakkas just kodumeeskonna kätte minema, kui 18. minutil mängis Konstantin Vassiljev kiirel üleminekul läbisöödu Rauno Sappinenile jooksule. Esimese võimaluse jättis liiga parim väravakütt kasutamata, ent mõni minut hiljem järgnenud nurgalöögi puhul paiknes ründaja viiekastijoonel üksi ja Kostja joonlauaga mõõdetud tsenderdusele tuli vaid pea vastu panna. 1:0 Flora.

Kaotusseisus valdas Paide rohkem palli, kuid ei suutnud rünnakuid loogiliselt üles ehitada: liiga sageli läkitati pikk ette, mis enamasti Märten Kuuse või Enar Jäägeri saagiks langes. Vahetult poolaja eel kombineerisid aga paremal äärel Kristofer Piht ja Muhammed Sanneh ja viimase madalale tsenderdusele sai Siim Luts varbaotsa vahele. Pall keris kaunilt kaugema posti äärde - 1:1.

Siim Luts on Ingmar Krister Paplavskise just üle mänginud. Foto: Liisi Troska

Teisele poolajale tuli kodumeeskond näljaselt, aga parima võimaluse jättis kasutamata Mošnikov, kes pani ilusa kombinatsiooni jätkuks teele keriva kaarpalli. Ingmar Krister Paplavskise õnneks kukkus see lati peale. Aga siis tuli taas hakata mängu taga ajama - 73. minutil eksis Mikel Gurrutxaga tagasisööduga, Sappinen lõikas palli vahelt ja lahendas. 2:1 Flora.

Hädasti tulemust vajanud Paide saatis lõpuks ette kaksiktornid (keskkaitsjad Gurrutxaga ja Martin Kase) ning esimese üleminuti nurgalöögiks ka Mait Toomi, kuid sellest sai alguse hoopis kontrarünnak, kus külalistele tegi kingituse Sander Sinilaid. Vassiljev vormistas lõppskooriks 3:1 Florale. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Paide käigud ≥ Flora käigud ...

Mõlemad peatreenerid tegid võrreldes nädalavahetusega algkoosseisus kaks vahetust. Paide poolt tegi poolkaitses Joseph Saliste ruumi Sergei Mošnikovile ja ründeliinis asendas Edrisa Lubega Kevin Kauberit (selle käiguga nihkus Kristofer Piht tipust äärele); Flora keskvälja südames eelistas Jürgen Henn Vladislav Kreidat Markus Poomile ja paremal äärel Rauno Allikut Frank Liivakule.

Kuidas nelikut hinnata? Keegi ei olnud laitmatu, aga Paide meeste kasutegur oli ehk veidi suurem. Lubega madistas mehiselt, kuigi tahtmist oli ehk liigagi palju; Mošnikov paistis silma loova ehitamisega, ent ühtlasi mõne lohaka pallikaotusega. Teisel pool lõppes Kreida mäng vigastusega pärast esimest pooltundi ja Alliku jäi suuresti nähtamatuks.

2. ... aga nii lohakas ei tohi olla!

Nurgalöök nurgalöögiks - ehtne näide tsoonikaitse haavatavusest, kui standardolukorda saab anda Kostja Vassiljevi jalaga mees -, aga teine värav läheb Mikel Gurrutxaga ja kolmas Sander Sinilaiu arvele. Nende eksimused said täna saatuslikuks.

Paide mängu on pärast koroonapausi lipsanud tavatult palju lohakusi, milles kahtlemata "abiks" kodumuru (erakordselt) kehv kvaliteet. Teisi Premium liiga platse vaadates tekib küsimus, mida Kesk-Eestis valesti tehakse. Aga kui muru-rong on selleks hooajaks läinud, siis individuaalseid eksimusi ei tohi Paide sel moel lubada.

PS! Paidel on õigus olla pahane ka kohtunikebrigaadiga, kes neile 0:0 seisul penalti andmata jättis. Selles asendis käsi ei tohiks jätta tõlgendamiseks ruumi.

Frolov tõmbas Paide niite. Foto: Liisi Troska

3. Mängu parim - Andre Frolov

Hoolimata tabloole kuvatud 1:3 seisust pakkusid meeskonnad 90 minutit võitluslikku ja võrdset jalgpalli - Paide täitis oma lubaduse sõjast. Lahingut vedas muidugi kindral-kapten Frolov, keda ennast ja kelle õpetussõnu jagus kõikjale.

Kuigi tuleb tõdeda, et Flora ridades niivõrd silmapaistvalt esile tõusnud indiviidi ei leidunud, siis lõppkokkuvõttes otsustas tulemuse just kõigi meeste tasakaalukas panus. Kaks kolmandikku Paide koosseisust lahkus lõpuvile kõlades noruspäi, sest nemad olid täna väärt enamat.