Luup peale | Tammekal vedas, et Kuressaare käest niigi kergelt pääseti (vaata galeriid!) (0)

Tammeka fännidel vedas, et piirangute tõttu polnud neil täna luba Tamme staadionile omasid vaatama minna. FC Kuressaare poolehoidjatel aga mitte.

Kuressaare alustas kohtumist Tammeka vastu kõrge pressiga, mis andis mängule takti kätte ja viisakate inimestena hoidsid mõlemad mängijad seda lõpuni välja. Tammeka eksis söötudel ja kaotati kahevõitluseid, Kuressaare omad muutusid aga igast õnnestumisest aina kindlamaks.

13. minutil toimus esimene murrang, kui Otto-Robert Lipp kiirrünnakus Tammeka kaitsjate eest ära jooksis ja Karl Johan Pechterile esimesse posti tugeva löögi ära vajutas. Juba poolajavileks oleks seis võinud olla tartlaste poolt vaadates hoopis hullem, aga minimaalse kaotusseisuga pääseti.

Teisel poolajal jätkus kõik samamoodi ja Kure teise värava lõi Mairo Miili heast tsenderdusest Joonas Soomre. Mart Paul Preiman lõi küll teisel üleminutil ühe tagasi, aga eelmainitut said tartlased nentida ka lõpuvile järel - vaatamata lõpuponnistusele oli üheväravaline kaotus mõneti siiski pääsemine. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Tammeka on Tamme staadionil jätkuvalt kehva

Nagu eelmisel nädalavahetusel, siis nii ka nüüd. Tammeka jätkab Tamme staadionil nulli peal ja ülimalt mannetu mänguga. Õnnestunud on nii Sepa staadionil, A. Le Coq Arenal, Kadriorus, aga Tamme puiesteel veel mitte. Sarnaselt Tallinna Kalevile mängis Kuressaare nad puhtalt üle ja oleks olnud tegemist poksiga, siis oleks tagasihoidlikum treener juba üsna varakult valge rätiku ringi visanud.

Okei, Tammeka kodukaotus Kuressaarele faktiliselt pole veel katastroof, ent mängupilt küll. Kui sööduvigadele tulid sekka mõned täpsed söödud, mitte vastupidi, siis on ikka kehva.

Omaette vaatepilt oli täna Tammeka peatreener Kaido Koppel, kes praktiliselt ainsa Tammeka klubi liikmena näitas tahtejõudu ja sisemist põlemist. Tema keskendus omade õpetamisele - nii viisakamate kui ka reljeefsemate fraasidega - esimesest minutist viimaseni. Pehmemat tooni kohtas umbes sama sageli kui Tammeka rünnakuid ehk mitte kuigi palju.

Oma koosa sai neljanda kohtuniku kõrval kätte ka Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski, kes teise poolaja keskel enda kasuks penaltit küsis. Sellele järgnes Tammeka peatreeneri algõpe inglise keelde, kus paigutati üht kindlat f-sõna väga erinevatesse vormidesse. Peakohtunik Kristo Külljastinenil ei jäänud muud üle, kui kollase kaardiga Tammeka pingi juurde jalutada ja Koppelile sõnada: "Treener, me ei saa sellist sõnakasutust lubada."

Koppelit see ühekordne vihapurse ja karistamine aga ei murdnud. Ta jätkas ja siit mängust värava ning minimaalse kaotuse teenimine on iseenesest omal moel kui töövõit.

2. Märksõna on kiirus

Kiirus nii palliga kui pallita. Nii tegutsemises kui mõtlemises. Kuressaare oli kõikides mainitud punktides Tammekast mäekõrguselt parem. Kui Kalevi vastu suutis Tammeka vähemalt võimalusi luua, siis täna sai Magnus Karofeld praktiliselt vaba päeva. Erinevalt Karl Johan Pechterist, kes Tammekat mitmel puhul päästis, aga sellest ei piisanud.

Kõige paremini ilmestas tartlaste mõtlemiskiirust (või aeglust) teise värava olukord, kus Mairo Miil palli vasakult äärelt kasti tsenderdas. Tammeka kaitsjad lihtsalt jälgisid silmadega pallilendu, aga Joonas Soomre liikus neist mööda ja suskas palli võrku. 2:0 ja mäng [peaaegu] tehtud.

Otto-Robert Lipp. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Mängu parim - Otto-Robert Lipp

Märksõna "kiirus" iseloomustab enim just Lipu tegutsemist. Teda oli Tammeka kaitsjate jaoks lihtsalt liiga palju. Ei olnud harv vaatepilt, kui tema Karl Johan Pechteri värava poole spurtis ja Tammeka kaitsjad teda mitte ees ei oodanud, vaid hoopis järele lippasid. Näppude vahele jäi "kõigest" üks värav, aga palju peavalu Tammeka kaitsjatele.