Luup peale | Vasaku jala reede! Kruglovi superpartii pakkus ilu ja nostalgiat! (galerii) (0)

FCI Levadia kapten Dmitri Kruglov. Foto: Raido Kull

Premium liiga 18. vooru esimeses kohtumises alistas kaks kohtumist järjest võiduta püsinud FCI Levadia A. Le Coq Arenale kogunenud 405 pealtvaataja ees viimasel ajal head minekut näidanud Narva Transi 3:0.

Eelmisest viiest mängust ainult ühe võidu saavutanud Levadia sai seekord kiiresti pinged maha, sest juba 9. minutil asuti kohtumist juhtima. Trans söötis enda karistusala lähistel veidi liiga julgelt ning kaotas palli. Dmitri Kruglov andis vasakult äärelt väga hea tsenderduse ning Robert Kirss lõi peaga 1:0.

Esimene poolaeg kulges Levadia kontrolli all kuni 40. minutini. Alles siis suutis Trans jõuda rünnakule nii, et see ka silma torkas. Kui 40. ja 42. minuti episoodid lahenesid Levadia vaatevinklist soodsalt, siis 45+3. minutil oli viigivärav väga lähedal. Aleksandr Zakarljuka leidis paremalt äärelt antud karistuslöögiga üles Roman Nesterovski, kelle pealöök tabas posti.

Teisele poolajale tuli Trans agressiivsema hoiakuga ja proovis Levadiat verest välja lüüa, aga see ei õnnestunud. Hoopis Levadia otsustas kohtumise 59. minutil enda kasuks lõplikult ära. Jällegi oli võtmemeheks Kruglov, kelle vasaku jalaga antud perfektne tsenderdus leidis üles Gando. Kamerunlane realiseeris soodsa šansi kindlalt.

84. minutil teenis Levadia trahvikasti kaare juurest karistuslöögi. Palli taha asus muidugi Kruglov ja rammis pommlöögi Transi võrku, viimistledes kohtumise lõppnumbrid. Tõeline vasaku jala reede! Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Dmitri Kruglovi vasak jalg

Levadia kapteni Dmitri Kruglovi trump on läbi tema pika ja vinge karjääri olnud vasak jalg. Just sellega tulistas ta 2005. aasta märtsis teele karistuslöögi, mille Igor Akinfejev enda ette tõrjus, kust Sergei Terehhov selle Eesti 1:1 viigiväravaks lõi. Just selle vasaku jalaga on Kruglov kas äärekaitsja või äärepoolkaitsjana tegutsedes toimetanud vastase trahvikasti ohtlikke tsenderdusi nii Eesti, Venemaa kui ka Aserbaidžaani kõrgliigades.

Kui Martin Reim oma esimeses mängus Eesti koondise peatreenerina (2016. aasta 8. oktoobril A. Le Coq Arenal Gibraltari vastu; 4:0 võit) Kruglovi algkoosseisu määras ja toona Poola kõrgliigas mänginud Ken Kallaste pingile jättis, põhjendas ta oma otsust lihtsalt: "Tal on Eestis kõige parem vasak jalg. Ta suudab anda nii kiireid ja madalaid palle karistusalasse. Temalt tuleb palju ohtlikke olukordi."

Käimasolev hooaeg pole mais 36. sünnipäeva tähistanud Kruglovi jaoks olnud kergete killast. Juuni alguses langes ta põhikoosseisust välja, sest oli hädas pisivigastusega, ning meeskonnagi käekäik on olnud selgelt allpool ootusi. Liigatabelis kaotati enne tänast kohtumist liidrile FC Florale ju 17 punktiga.

Tänane mäng kuulus aga Kruglovile. Kaks resultatiivset söötu ja üks pommlöök ehk kokku kolm tema leivanumbrit. Lisaks puhtale ilule pakkusid Kruglovi sooritused ka korraliku nostalgialaksu, milleks on aga suutelised ainult tõelised meistrimehed, sest muidumeestel pole ette näidata hetki ja saavutusi, mille pealt nostalgia tekkida saaks!

2. Transi müür ei toiminud ja jõudu polnud

Transi esiründaja Geoffrey Chinedu kandis kollaste kaartide kuhjumise tõttu võistluskeeldu, mis tähendas, et Transi rünnakul puudus siht. Roman Sobtšenko proovis nigeerlast asendada nii, kuis oskas, aga pall jõudis temani harva ja jäi tema juures pidama veel harvem.

Ilmselt keerulist mängu ennustades panustas Trans kaitsele. Neljamehelise kaitseliini ette keskväljale pandi jõuline duo Bi Sehi Elysee Irie – Roman Nestrovski, kes ju mõlemad ka suurte kogemustega keskkaitsjad. Loodetud müüriefekti aga saavutada ei suudetud. Trans ei tundnud end terve kohtumise jooksul kordagi väljakul mugavalt, sest oma mängu Levadia neil viljeleda ei lubanud.

Jah, kui Nesterovski pealöök 45+3. minutil oleks leidnud tee väravasse, võinuks minna huvitavaks ning ennegi on nähtud kohtumisi, kus vastasele selgelt alla jäänud võistkond lahkub staadionilt punkti või kolmega. Aga suures plaanis ei olnud Transil täna Levadia häirimiseks lihtsalt jõudu.

3. Mängu parim – Dmitri Kruglov

Levadia järgmine katsumus on neljapäeval, 27. augustil peetav Euroopa liiga esimese eelringi kohtumine Fääri saarte klubi Torshavni B36-ga. Nagu üleeile Flora – Suduva kohtumises nägime, on kogemused ja standardolukorrad eurosarjas kõrges hinnas. Seda arvestades võib täna platsi valitsenud Kruglov osutuda Fääri saartel Levadia võtmemängijaks.

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans 3:0 (1:0)