Meistrite langemise päev: 1955. aasta kordusetenduse viimaseks ohvriks osutus Milan (0)

Matteo Politano on äsja penalti Milani väravasse paigutanud ja näitab, mis ta sellest asjast arvab. Foto: Scanpix / EPA / Matteo Bazzi

Serie A-s oli pühapäev tšempionite troonilt lükkamise päev. Alates 2001. aastast meistriks kroonitud meeskondadest kaotasid nii Roma, Juventus kui Inter ning nende saatusest ei pääsenud ka valitsev Itaalia meister Milan, kes jäi kodus 1:2 alla Napolile. Et kõik need neli meeskonda samal päeval kaotavad, juhtus viimati 1955. aastal!

Viimati 1990. aastal liigatiitli võitnud Napoli on viimastel aastatel olnud korduvalt tippu naasmisele lähedal, ent alati on midagi puudu jäänud - viimase kümne aasta jooksul on neljal korral lõpetatud teisena, kolmel puhul kolmandana. Tänavu ollakse aga jälle hoos ning pärast seitsmendat vooru püsitakse koos Atalantaga ainsana löömatutena.

Senise hooaja raskeim katsumus ootas Napolit San Sirol, kus avapoolajal väravaid ei nähtud. Initsitatiiv kuulus Milanile, kuid Olivier Giroud lasi esimese veerandtunni jooksul kaks head võimalust käest ning külaliste väravas tegi head tööd Alex Meret. Kahel viimasel korral Milanilt võõrsil võidu näpanud Napoli ihkas kolmandatki ja 55. minutil saadigi selleks hiilgav võimalus, kui teiseks poolajaks sekkunud Sergino Dest karistusalas Kvitša Kvaratskhelia maha tõmbas. Penalti realiseeris kindlalt Matteo Politano.

Giroud sai ihatud värava 69. minutil siiski kätte, lükates palli Theo Hernandezi hea eeltöö järel võrku. Kodumeeskonna rõõm ei kestnud aga kümmet minutitki. Giovanni Simeone hoidis karistusalas hästi palli, söötis selle siis Mario Ruile ja tormas ise tsenderdust noolima, suunateski selle peaga väravasse. Üleminutitel oli Milanil veel supervõimalus viigistamiseks, ent Sandro Tonali pealöögi suutis osava jalasirutusega blokeerida keskkaitsja Kim Min-jae.

Milan - Napoli 1:2 (0:0)