Meistrite liiga pilet libiseb käest? Arsenal sai teise kaotuse järjest (Chelsea hullas Southamptoniga) (0)

Arsenali peatreener Mikel Arteta. Foto: Scanpix / Ian Walton / AP Photo

Vahepeal Inglismaa kõrgliigas turvalisel neljandal kohal olnud Londoni Arsenalil on põhjust muretsemiseks, sest viimane Meistrite liiga pilet kuulub praeguse seisuga Tottenhamile.

Arsenal sai teise kaotuse järjest, kui jäi koduväljakul 1:2 alla Brighton & Hove Albionile. Brighton asus 28. minutil juhtima, kui Leandro Trossard realiseeris Enock Mwepu söödu väravaks. Arsenal sahistas avapoolaja lõpus, aga Gabriel Martinelli värav tühistati napi suluseisu tõttu.

Mwepu suurendas teisel poolajal Brightoni eduseisu. Martin Ödegaard lõi 89. minutil oivalisest kauglöögist ühe värava Arsenali kasuks tagasi, aga enamaks võõrustajad võimelised polnud ja Brighton korjas võidu, mille abil mööduti liigatabelis Southamptonist ja Aston Villast.

Arsenal asub liigatabelis viiendal kohal, sest sama palju punkte kogunud Totteham on neljas parema väravate vahega. Kolmandal kohal on kaheksa punkti kaugusel Londoni Chelsea, kes alistas võõrsil Southamptoni 6:0.

Chelsea võidumängus Southamptoni üle särasid kahe väravaga Mason Mount ja Timo Werner, korra sahistasid Marcos Alonso ja Kai Havertz. Mängu saatus otsustati esimesel poolajal, kui löödi neli vastuseta väravat.

Leeds United sai võõrsil 3:0 võidu Watfordi üle, kui avapoolajal skooris Raphinha ning teisel poolajal Rodrigo ja Jack Harrison.

Arsenal - Brighton 1:2 (0:1)