Memo | Kaks korda kaotusseisu jäänud Vaprus avas võiduarve, Kuressaare jätkab nullipoisina (galerii!) (0)

Pärnu Vaprus lõi teisel poolajal Kuressaarele kolm väravat ja võitis mängu 3:2. Foto: Brit Maria Tael

Mullu Premium liigas pikalt medalimängus püsinud ja lõpuks kuuenda koha saanud Pärnu Vaprus avas tänavusel hooajal oma võiduarve, alistades kodusel kunstmuruväljakul Kuressaare 3:2. Seejuures jäi Vaprus kaks korda kaotusseisu.

Esimene ohtlik olukord tekkis 26. minutil, kui Vapruse vasakul äärel tegutsenud Kevin Kauber konksutas ennast karistusalas löögile ja keerutas palli posti. Kümmekond minutit hiljem avanes hea võimalus Kuressaarel, kui Mattias Männilaan pikendas nurgalöögi olukorras Pavel Dõmovi tsenderduse värava ette, kus Karl Rudolf Õigus ei saanud pallile korralikult pihta.

Kuressaare asus mängu juhima 39. minutil, kui Siim Aer mängis Joonas Soomrega kokku ja leidis karistusalas hea sööduga Mattias Männilaane, kes mängis ennast Magnus Villota ja Martin Käose vahelt löögile ja lõi palli kindlalt Ott Nõmme selja taha - 1:0 Kuressaarele! Vaprus jõudis viigini 55. minutil, kui Kauber andis söödu karistusalasse, kus Kristjan Kask mängis ennast osavalt Dõmovist mööda ja lõi palli üpris terava nurga alt latipõrkest sisse - 1:1 viik!

Kuressaare taastas oma eduseisu 64. minutil, kui Ranet Ristikivi andis valesöödu, Männilaan jätkas keskväljal palli Artjom Jermatšenkole, kes omakorda leidis läbisööduga Männilaane, kes lahendas olukorra Nõmme vastu kindlalt - 2:1 Kuressaarele! Eduseis püsis kümme minutit, sest Ralf-Sander Suvinõmm kukutas oma karistusalas Sander Kapperi ja Kauber realiseeris penalti kindlalt - 2:2 viik!

Mõned minutid hiljem määrati Vapruse kasuks veel üks penalti, aga VAR kutsus peakohtuniku Kristjan-Eric Lääne ekraani juurde, kust selgus, et Kevin Aloe kauglöögi järel tabas pall Dõmovi nägu, mitte kätt. Penalti tühistati. Vaprus sai siiski 87. minutil võiduvärava kätte, kui Jermatšenko kaotas oma väljakupoolel palli ja vahetusest sekkunud Enrico Veensalu skooris Henri Välja söödust - 3:2 Vaprusele!

Kuressaare ei jõudnud järelejäänud aja jooksul viigini, kuigi Jermatšenko lõi vahetult enne lõpuvilet nurgalöögi järel latti. Vaprus kirjutas tabelisse kahe kaotuse kõrvale esimese võidu, Kuressaare jätkab kolme vooru järel nulli punktiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Jermatšenko pallikaotus. Kuressaare väravavaht, Premium liiga debüüdi teinud Kaur Kivila andis 87. minutil riskantse söödu keskväljale, kus Artjom Jermatšenko jäi Enrico Veensalu ja Henri Välja surve alla ning kaotas palli. Kuressaare kaitsjad ei olnud selleks valmis, Välja ja Veensalu kasutasid võimaluse suurepäraselt ära ning sepistasid Vapruse võiduvärava.

Vangerdus | Kivila mängis, Karofeld istus pingil. Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski, kes on hooaja alguses pidanud nuputama, kes mängivad keskkaitses, sest paljud põhimängijad ei ole erinevatel põhjustel saanud meeskonda aidata, vahetas seekord väravavahti. Kahes eelmises mängus Kuressaare väravat kaitsnud ja koguni 12 palli enda selja taha lasknud Magnus Karofeld pidi koha algkoosseisus loovutama Kivilale. Eelmisel suvel Floraga liitunud, aga tänavu Kuressaarde laenatud Eesti U21 koondislane sai kirja esimese mängu Premium liigas.

Staar | Kevin Kauber. Vapruse juhendaja Igor Prins jättis seekord algkoosseisust välja Veensalu, liigutades Kauberi vasakule äärele ja Ronaldo Tiismaa tipuründajaks. Mängu lõpus, kui Veensalu sekkus vahetusest, naasis Kauber tipuründesse. Kauber oli mõlemal positsioonil Vapruse kõige ohtlikum mängija. Ta lõi esimesel poolajal posti, andis teisel poolajal väravasöödu ja realiseeris penalti. Võiduvärava meisterdasid küll teised mehed, aga suuresti tänu Kauberile ronis Vaprus kaks korda kaotusseisust välja.

Ilus hetk | 1:1 värav pühendati Aloe perekonnale. Kuigi Vapruse esimese värava lõi 55. minutil Kristjan Kask ja väravasöödu andis Kauber, siis kõige rohkem õnnitleti tabamuse järel Vapruse vasakkaitsjat Kevin Aloed, kes sai hiljuti lapsevanemaks. Suurt sündmust peeti meeles ka enne avavilet. Palju õnne!

Tsitaat | Me ei mänginud perfektset mängu, Kuresaare oli ka päris tubli, aga kindlasti emotsionaalselt, mentaalselt ja igatpidi on see väga suur võit meile," lausus Vapruse võiduvärava löönud Veensalu mängujärgses intervjuus Soccenet.ee-le.

17. märtsil kell 12.30 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul

Pärnu JK Vaprus - FC Kuressaare 3:2 (0:1)
55. Kristjan Kask, 74. pen. Kevin Kauber, 87. Enrico Veensalu - 39., 64. Mattias Männilaan

Väravasöödud: 55. Kevin Kauber, 74. Sander Kapper, 87. Henri Välja - 39. Siim Aer, 64. Artjom Jermatšenko
Hoiatused: 62. Magnus Villota, 90+6. Kevin Aloe - 56. Joonas Soomre, 60. Ralf-Sander Suvinõmm
Mänguolud: +3, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras