Milik ja Mertens Insignet ei igatsenud ning tõid omadele napi võidu (0)

Itaalia 2018. aasta eelviimases kõrgliiga matšis said kokku kaks pika ajalooga meeskonda - ühes väljaku otsas oli kahekordne tiitlivõitja Napoli ning teisel pool oli II maailmasõja eel Itaalias domineerinud Bologna. Tänasel päeval sai tabelisse rohkem punkte Napoli.

Lähiajaloos on nende kahe mängud olnud väga ühepoolsed - viimases viies mängus on Napoli löönud 22 väravat ning sisse lasknud vaid kolm. Ka tänane päev sai samasuguse alguse, kui peale väikest segadust lõi Arkadiusz Milik oma kaheksanda liigavärava. Edaspidiselt võttis Kalidou Koulibaly ja Lorenzo Insigneta mängiv Lõuna-Itaalia klubi tempot alla. Karistus tuli pisut enne poolajavilet, kui karistuslöögi järgselt lükkas palli võrku Paraguay kodakondsusega Federico Santader.

Teisel poolajal jätkus kõik samamoodi ning Napoli valdas endale omaselt palli. Tasapisi tekkis ka aina rohkem võimalusi ning kui paremkaitsja Kevin Malcuit kaunilt jala väliskülge kasutas ning pali kasti tsenderdas oli täpselt õiges kohas taas Milik ja tegi seisuks 2:1. Kuid nii nagu juhtus esimesel poolajal, juhtus ka teisel mängupoolel: kümme minutit enne lõppu tsenderdati pall karistuslöögist Napoli kasti, kus ootas Danilo ning lõi palli külmavereliselt võrku.

Pisut enne lõpuvile võttis belglane Dries Mertens asjad enda otsustada - pallur lõi kasti piirimailt mänguvahendi alla nurka ning viis omad taaskordselt juhtima. Sellega aga mäng lõppenud polnud ning Bologna surus võimsalt edasi. Koheselt lõi kaks korda peale Danilo, kuid nii Alex Meret kui ka Mario Rui tegid võrratut kaitsetööd ning jätsid koju maksimaalsed punktid.

Napoli - Bologna 3:2 (1:1)
15., 52. Arkadiusz Milik, 88. Dries Mertens - 37. Federico Santander, 80. Danilo