Nagu Kati ilma karuta: halastamatu Arsenal tõmbas Palmerita jäänud Chelsea ribadeks (0)

Varem Chelsea särki kandnud Kai Havertz lõi nüüd endise klubi võrku kaks palli. Foto: Scanpix / AFP / Glyn Kirk

Noor ja ebastabiilne Chelsea meeskond tõestas Premier League'is taas, et neilt võib oodata kõike. Seekord läks kirja miinusmärgiline tulemus, sest haigestunud võtmemängija Cole Palmerita Arsenalile külla sõites tuldi sealt tagasi häbistava 0:5 kaotusega.

Arsenal alustas väga tuliselt, sest juba 4. minutil spurtis Declan Rice palliga karistusalasse ja söötis vasakule Leandro Trossardile. Belglase terav löök lipsas väravaposti ning jalatõrjet üritanud Djordje Petrovici vahelt võrku. Enne pooltunni täitumist jõudis Rice veel napilt üle lüüa ja Petrovic tõrjuda Trossardi löögi, mis rikošetist suunda muutis.

Teises väljakuotsas jõudis ühel oma harvadest vasturünnakutest väravale väga lähedale ka Chelsea, ent Arsenali õnneks ja külaliste õnnetuseks suunas keskkaitsja Gabriel pika soolo teinud Nicolas Jacksoni löögi kõigest posti, mitte võrku. Enzo Fernandez lõi aga healt positsioonilt napilt mööda.

Kui Arsenali võimetus häid šansse väravateks realiseerida Mikel Artetat üldse muretsema pani, siis teise poolaja algusega sai ta sellest vaevast kiiresti vabaks. Juba 52. minutil jõudis pall värava ees Ben White'ile, kes tegi seisuks 2:0 ning seepeale Chelsea lagunes. Kai Havertz lõi 57. ja 65. minutil kolmanda ja neljandagi värava, tagatipuks maandus 70. minutil ilusa kaarega võrgus ka White'i ebaõnnestunud tsenderdusest õnnestunud löögiks muutunud sooritus.

Eelmises mängus ise 6:0 Evertoni kiusanud ning kaheksas viimases liigakohtumises löömatuna püsinud Chelsea jaoks märkis lõppseis hooaja suurimat kaotust. Viimati jäädi Premier League'is kellelegi nii masendavalt alla 2019. aasta veebruaris, kui Manchester City oli neist kodus parem 6:0. Liigatabelis püsitakse küll endiselt esikümnes, aga selja taga on viie punkti sees neli jälitajat.

Arsenal seevastu kerkis taas liigatabeli tippu, kolmapäeva õhtul Merseyside'i derbis Evertonile külla sõitvat Liverpooli edestatakse kolme punktiga. Tiitlikaitsja Manchester City jääb Arsenalist nelja punkti kaugusele, aga neil on varuks koguni kaks mängu.

Arsenal - Chelsea 5:0 (1:0)