Naiste koondis sai nelja aasta suurima võidu (täiendatud) (3)

Eelmisel nädalal kaotasid naised tugevale Poolale kodus 0:3. Foto: Brit Maria Tael

Eesti naiste rahvuskoondis kohtus täna võõrsil Luksemburgiga ja teenis teise poolaja väravatest magusa 4:0 võidu.

Väravatega tegi 52. minutil otsa lahti Vlada Kubassova, kusjuures kümmekond minutit hiljem oli võõrustajatel suurepärane võimalus viigistada, kuid Getriin Strigin tõrjus penalti. Siis läks mäng eestlannade kätte - mõneminutilise vahega skooris kahel korral Katrin Loo, lõppskoori vormistas Maarja Saulep. Kaks söötu andis Lisette Tammik, ühe söödu andis ja penalti teenis Ulrika Tülp.

Viimati sai Eesti naiste rahvuskoondis vähemalt neljaväravalise võidu 2014. aasta juunis, kui sama skooriga alistati Läti - huvitava kokkusattumusena oli Kubassova ka toona ühe värava autoriks. Vahepealse 52 matši jooksul ei olnud naised suutnud kordagi ka neljal korral skoorida.

Kadudeta Eesti siiski ei pääsenud - veerandtunnise mängu järel sai Eneli Kutter küünarnukile maandudes nii tõsiselt vigastada, et ta tuli välja vahetada ja haiglasse toimetada.

Luksemburg - Eesti 0:4 (0:0)
52. Vlada Kubassova, 65., 67. pen. Katrin Loo, 87. Maarja Saulep

63. minutil tõrjus Getriin Strigin penalti.

Hoiatused: 63. Ketlin Saar

Eesti: Getriin Strigin, Kairi Himanen (74. Kelly Rosen), Pille Raadik (85. Maria Orav), Inna Zlidnis, Signy Aarna (85. Maarja Saulep), Ketlin Saar, Katrin Loo (74. Elizaveta Rutkovskaja), Kristina Bannikova (60. Ulrika Tülp), Vlada Kubassova, Lisette Tammik, Eneli Kutter (15. Kethy Õunpuu).
Varus: Mari-Ann Ploompuu, Diana Truu, Ulrika Tülp, Anastasia Dodeltseva, Birjo Rasmussen, Gerli Israel, Elizaveta Rutkovskaja, Maarja Saulep, Siret Räämet, Kethy Õunpuu.