Näotu Juventus ei saanud jälle hakkama ja kirjutas end tiitliheitlusest sisuliselt välja (2)

Juventus kaotas taas punkte ning on nüüd Serie A liidrist maas 16 silmaga. Foto: Scanpix / Massimo Pinca / Reuter

Veel poolteist kuud tagasi Itaalia meistritiitliheitluses sees Torino Juventus kaotas kolmandat mängu järjest punkte, kui mängis 29. voorus kodus 0:0 viiki Genoaga. Tagatipuks jäädi üleminutitel ilma ka tipuründaja Dušan Vlahovicist, kes sai vihapurske eest punase kaardi.

Kerime ajamasinat tagasi 21. jaanuarisse, mil Juventus võitis 21. vooru kohtumises 3:0 Leccet. Pärast seda vooru olid nad liiga liidrist Milano Interist maas vaid kahe punktiga. Siis mängis Juventus viiki Empoliga, kaotas järjest Interile ja Udinese, viigistas veel Veronaga ning alistas 26. voorus (seni viimane triumf) Frosinone. Seejärel kaotati Napolile ja mängiti kaks korda järjest jälle viiki - esmalt Atalantaga, nüüd Genoaga. Inter võitis samal ajal kõik mängud.

Seega on kahe võistkonna vahe hetkel, mil Inter pole veel oma 29. vooru matši mänginud, kasvanud kahe silma pealt 16 peale. Hooaja lõpuni on jäänud üheksa mängu.

Kuigi Juventuse olukord oli juba vooru eel kesine, vajasid nad võitu, et hoida lootust võimalikult kaua elus. Aga kohtumise esimene hea šanss avanes hoopis seitsmendal minutil Genoal, kui võõrustajate puurilukk Wojciech Szczesny võttis lati alt ära Mattia Bani pealöögi. Pärast seda võttis Juventus initsiatiivi endale ning tekitas ka võimalusi, kuid avapoolajal väravale lähedale ei jõudnud.

Teisel poolajal tegutses kodumeeskond etemini. 67. minutil jäi eduseisust puudu mõnikümmend sentimeetrit, kui Samuel Iling Junior virutas kasti otsast vastu paremat posti. Kaks minutit hiljem oli lähedal ka Vlahovic, ent tema üritus penaltipunkti lähedal vuhises napilt mööda. 90. minutil said Genoa väravaraamid taas vatti, kui Moise Kean lõi kasti juurest peale, aga tabas vasakut posti.

Juventuse mehed olid vihased ning otsisid võiduväravat, kuid 90+3. minutil kees üks neist - sel hooajal 15 liigaväravat löönud Vlahovic - üle. Ründaja polnud rahul, et kohtunik vilistas tema kahjuks vea, mispeale kukkus ta vilemeest sõimama. Arbiiter andis serblasele esimese kollase, mille peale ta ei rahunenud. Järgnes kiire teine hoiatuskaart, mistõttu pidi Vlahovic võtma suuna riietusruumi. Seega ta ei saa aidata Juventust järgmises voorus Lazio vastu.

Juventus peab edaspidi tiitli asemel hoidma pilku peal sellel, mis toimub nende selja taga, sest AC Milan, kes peab oma 29. vooru kohtumise hiljem, oli pärast matši nendega samal punktisummal. Imehooaega tegev Bologna jääb Juventusest viie punkti kaugusele. Genoa on 34 silmaga 12. positsioonil.

Juventus - Genoa 0:0

Eemaldamine: 90+3. Dusan Vlahovic (Juventus)