Neidude U17 koondis lõpetas sõprusturniiri kaotusega Gruusiale (0)

Eesti esimese tabamuse autor Maribel Laidmets (paremal). Foto: FSGC/Novelli

Eesti neidude U17 koondis mängis viimase kohtumise San Marinos toimuval UEFA sõprusturniiril, kus tuli tunnistada Gruusia eakaaslaste 5:2 paremust, vahendab jalgpall.ee.

Gruusia alustas kohtumist isukalt ning oli selgelt domineerivam pool. Küll aga jõudis juhtväravani Eesti koondis: 25. minutil võttis Maribel Laidmets kaitsemängija ette, mängis nii tema kui vastase puuriluku üle ning saatis palli kindlalt värava siseküljevõrku. Vastane vastas viigiväravaga veidi enam kui minuti pärast: Ketevan Tšurkveidzele oli piisavalt ruumi jäetud ning ta lahendas võimaluse sajaprotsendiliselt.

Kui Eesti väravasuu oli kord lahti muugitud, skooris Gruusia lähima seitsme minuti sees veel kahel korral. Kohtumise 29. minutil ragises Eesti latt ning jätkuolukorras kasutasid vastased Eesti ebaõnnestunud palliklaarimise ära. Nelja minuti pärast tegi Anano Tsikaridze oskusliku soolorünnaku, mille tulemuseks oli Gruusia kolmas tabamus. Vastaste 3:1 eduseisul läksid võistkonnad ka vaheajale.

Teise poolaja alguses pressis Gruusia kõrgelt ning pääses mitmel korral ohtlikult pealelöögile. Eesti õnneks tegi väravasuul seisnud Regina Ivanova suurepäraseid tõrjeid, hoides eestlaste kaotusseisu kaheväravalisena. Vastased suurendasid oma eduseisu 70. minutil. Paljulubav võimalus tekkis Eestil kaks minutit hiljem, kui Renate Väli karistuslöögi järgselt värava ees löögile pääses, kuid paraku tabas nahkkera latti ning jätkulöögist lendas pall juba väravavahi käte vahele.

Gruusia teenis 79. minutil penalti, mille realiseeris Elisabeth Rižamadze. Kohtumise lõpptabamuse kirjutas Eesti enda nimele 88. minutil, kui vahetusest sekkunud Jelizaveta Južaninova karistuslöögist palli värava ristnurka saatis. Kuigi Eesti suutis väravate vahet vähendada, lahkus kohtumisest 5:2 võiduga Gruusia.

Neidude U17 koondis pidas turniiril kokku kolm kohtumist, kõigis neis tunnistati vastase paremust: Luksemburgile alistuti tulemusega 2:3, San Marinoga lepiti küll 1:1 viiki, kuid penaltiseerias tunnistati vastase 5:4 paremust ning tänases kohtumises jäädi Gruusiale alla 2:5.

Eesti koosseis: Regina Ivanova, Säde Sepp, Emma Sofia Pets, Maribel Laidmets, Mia Martina Kaalma, Arina Uzjukina, Mirell Luik, Hanna Haavistu, Grethel Sootaga, Meele Kelder, Rianna Väärsi.
Varus: Irina Kozljajeva, Reti Marleen Ränk, Sofia Priidemann, Adele Sofia Berg, Renate Väli, Hanna Veensalu, Gerda-Liise Pärnik, Gerda Liisa Matson, Jelizaveta Južaninova.