Osimhen pani püsti uue verstaposti, mille najal Napoli end taas võidukursile sättis (0)

Victor Osimhen tegi korraliku tööpäeva ning lõi hooaja 10. värava. Foto: Scanpix / Simone Arveda / EPA

Itaalia kõrgliiga 17. mänguvoorus sai Napoli tagasi võidukursile, kui võõrsil alistati avapoolajal vähemusse jäänud Sampdoria. Empoli sai kiirelt minema saanud Lazio kätte üleminutitel.

Päeva avas Salernitana ja Torino mõõduvõtt, milles külalised võtsid julgelt küll juhtivama rolli, kuid võitu see ikkagi ei toonud. Antonio Sanabria viis Torino juhtima 36. minutil, kui sutskas võrku Valentino Lazaro tsenderduse. Viik tuli majja 49. minutil Tonny Vilhena kauglöögist.

Esiviisikus istuv Lazio sai seevastu viigi näol tagasilöögi. 54. minutiks saadi küll koguni 2:0 ette, kuid Empoli ramm oli viimased kümmekond minutit võimsam. Esmalt lõi Francesco Caputo Empoli kaotusseisu minimaalseks, seejärel sai jala valgeks kasti tagant õnne proovinud Razvan Marin.

Tabeliliider Napoli oli sellest portsust seega ainuke meeskond, kes lõpuvile järel võidukalt hõisata sai. Asjad võinuksid Sampdoria vastu tõusvas joones minema hakata juba kuuendal minutil, kui Matteo Politano penaltipunktile astus. 29-aastane itaallane virutas palli aga posti ning siis saatsid vastased selle juba kaugemale minema. 19. minutil viis Victor Osimhen omad ikkagi ette.

Osimhenist sai selle tabamusega ka teine Aafrika pallur, kes on kolmel Serie A hooajal skoorinud enam kui 10 väravat. Kes oli esimene? Milanis toimetanud George Weah.

Napoli võidukäigu tegi lihtsamaks ka Tomas Rinconi 38. minuti hooletu viga Osimheni vastu, mis ei toonud muud kui punast kaarti. See tähendas liidri jaoks enam kui 50 minuti jagu enamuses mängimist. Võit kindlustati ära 82. minutil Eljif Elmari penaltilöögist.

Itaalia kõrgliigas hoiab 44 punkti kogunud Napoli esikohta, lähim jälitaja Juventus jääb seitsme silma kaugusele. Lazio on hetkel viies, kolmanda järjestikuse viigi võtnud Torino 10. pulgal.

Salernitana - Torino 1:1 (0:1)