Peruu üllatas Kolumbiat, Venetsueela päästis Ecuadori vastu üleminutitel viigi (0)

Venetsueela päästis viigi üleminutitel. Foto: Scanpix / Mauro Pimentel / AFP

Täna öösel peeti Copa America raames teiselpool ookeani kaks kohtumist. Võiduarve avas Peruu, kes alistas üllatuslikult Kolumbia, Venetsueela ja Ecuador leppisid üleminutite tabamuse järel.

Kuigi Kolumbiat peeti enne kohtumist Peruuga favoriidiks, pidid nad õhtu lõpus platsilt lahkuma pead norus. Peruu läks mängu juhtima 17. minutil Sergio Pena väravast ning kuigi Miguel Borja viigistas teise poolaja alguses penaltist, andis Yerry Mina omavärav 2:1 võidu siiski peruulastele.

Sama alagrupi teises madinas ei suutnud kaks viimast küll võitjat välja selgitada, kuid põnevust jagus küllaga. Ecuador haaras avapoolaja lõpus Angelo Preciado väravast juhtohjad, aga Edson Castillo viigistas teise poolaja alguses. Veidi enne 70 minuti täitumist tõmbas Ecuadori peatreener, argentiinlane Gustavo Alfaro kaardipakist aga jokkeri välja.

68. minutil mängu sekkunud Lissaboni Sportingu 20-aastane ründaja Gonzalo Plata viis vaid kolm minutit hiljem omad taas ette ning seejärel asusid ecuadorlased võidust kümne küünega kinni hoidma. Venetsueelal olid peas aga teised mõtted - paarkümmend minutit varem vahetusest sekkunud Ronald Hernandez lõi esimesel üleminutil majja 2:2 viigi ning vormistas ühtlasi lõppskoori.