Pika mängupausi lõpetanud Käit otsib võimalust Suurbritanniast lahkuda ja laenule minna (4)

Täna üle nelja kuu palliplatsil käinud Mattias Käit sõnas Soccernet.ee-le, et tema vorm on küllaltki korralik.

Viimati augustis Manchester Unitedi U23 vastu mänginud Käit käis täna väljakul Middlesbrough' eakaaslaste vastu, kui lepiti 2:2 viiki. 20-aastane Eesti koondislane tegi kaasa 68 minutit, kuid oleks enda sõnul jaksanud ka kauem. "Oleksin jõudnud 90 minutit mängida. Tunne on hea, valu ei ole ja mängida oli väga positiivne," hindas ta mängujärgselt.

Septembri keskel operatsioonil käinud Käidil läks taastumine oodatust raskemalt. Veel novembris ei saanud ta mängida ja pidi kogu Rahvuste liiga sügise vahele jätma. "Esimene kuu oli raske ja ei läinud kuidagi paremaks. Alles detsembris oli näha, et seis on etem ja nädal enne jõule tegin esimesed täiskoormusega trennid."

Vahepealsel perioodil on Fulhami esindusmeeskonna eesotsast vallandatud Slaviša Jokanovic ning asemele toodud legendaarne Claudio Ranieri. Käit on aga seni puhas U23 mängija ja esinduse trennidest ta osa pole võtnud. Ranieriga kokkupuude on olnud seni "hommikuti teretamise tasandil".

Septembris pidi Käit koondisemänge jälgima tribüünilt. Foto: Brit Maria Tael

Kuivõrd viimane poolaasta on olnud põhimõtteliselt ilma mängupraktikata, siis on just minutid Käidile kõige olulisemad. "Otsin laenule minekut, vaja on meeste vahel mängida," oli ta kindel. "Hetkel põhitiimi positsiooni vaadates on väga raske noortel mängu pääseda."

Kui aasta eest kolis Käit mängima Šotimaale Ross Countysse, siis seekord tahaks ta siirduda Mandri-Euroopasse. See võiks Käidi arvates tema mängijatüübile paremini sobida. "Usun, et seal tulevad minu omadused paremini esile."

Kuigi suvel saab Käidi leping Fulhamiga läbi, siis praegu ta endale veel uut klubi ei otsi. Fulham võib soovi korral temaga aasta võrra lepingut pikendada ning Käit sooviks jaanuari jooksul teada saada, kas seda võimalust ka kasutatakse. Ühtlasi oli Fulhami soov see, et Käit koos Eesti koondisega järgmisel nädalal Katari ei sõidaks.