Pohlak EOK-st: me ei peaks sellele lähenema (5)

Foto: Jana PiparEJL-i presidendi Aivar Pohlaku sõnul oli jalgpall vahepeal Eesti ametlikule spordielule lähenemas, kuid nüüd ollakse end taas EOK-st pigem distantseerimas.

  • Sul on küsimus, mida tahaksid Aivar Pohlakult küsida? Midagi, mis on sind alati huvitanud, kuid pole olnud kohta, kus küsida? Või hoopis midagi aktuaalset? Saada oma küsimus raul@soccernet.ee ning võid saada oma vastuse!

FIFA eetikakomisjon tegi esmaspäeval teatavaks, et määras nii Sepp Blatterile kui Michel Platinile kaheksa-aastase jalgpallis tegutsemise keelu. Arvestades seda, et Eesti on mõlemat meest FIFA ja UEFA valimistel toetanud, siis milline on Eesti seisukoht mõlema mehe eemaldamise suhtes?
FIFA-ga seotud probleemid on ebameeldivad nii Eesti Jalgpalli Liidu kui kogu maailma jalgpalli jaoks. Nii meile kui ka teistele rahvuslikele alaliitudele tänaseks teada olevad asjaolud kinnitavad, et osadest konföderatsioonidest FIFA juhtpositsioonidele valitud inimesed ei käitunud oma rollis ausalt ja sellele ei ole võimalik reageerida teisiti kui hukkamõistuga.

Mis puudutab Sepp Blatterit ja Michel Platinid, siis nendega on keerulisem - informatsioon, mis on täna rahvuslike alaliitude käes pigem ei kinnita meeste süüd, mis tähendab, et FIFA ja UEFA liikmete hoiak jaguneb emotsionaalselt kaheks; osa on ennast mõlemast mehest distantseerinud, sest jagavad avalikus ruumis kujundatud hoiakut, teine osa aga ei ole kriitikaga kaasa läinud, sest usaldavad oma teadmisi ja ei pea avalikku hukkamist õigeks ega õiglaseks.

REKLAAM

Eesti Jalgpalli Liidu juhatus arutab olukorda järgmisel nädalal toimuval koosolekul, aga kirjeldaksin varasemate arutelude põhjal meie hoiakut ligikaudu sellisena: ühelt poolt on üsnagi selge, et FIFA ümber kujunenud olukorras ei ole lähiajal kuigi tõenäoline kummagi mehe naasmine rahvusvahelisse jalgpallellu, mis tähendab, et esimese asjana on vaja keskenduda võimalikele arengutele seoses mõlema organisatsiooni - kindlasti FIFA, aga ilmselt ka UEFA - juhtide valimisega, tagamaks maailma, Euroopa ja Eesti jalgpalli jaoks parim tulevik. Samas on aus säilitada inimlik suhtumine ja kontakt kõnealustega - olen korduvalt kinnitanud, et lojaalsus on suur väärtus ja ka jalgpallisõpru tuntakse hädas.

Siit ka seisukoht - liidu prioriteet on keskendumine tulevikule.Arhiivifoto: Sepp Blatter, Aivar Pohlak ja Michel Platini. Foto: Heiki Rebane

Kas on juba teada, keda toetab Eesti uute rahvusvaheliste jalgpallijuhtidena?
Nagu eespool mainitud, toimub järgmisel nädalal Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse koosolek, kus annan ülevaate olukorrast rahvusvahelises jalgpallis - lisaks minu mõne nädala tagusele Šveitsi visiidile peeti eelmisel nädalal Tallinnas oluline kohtumine, kus kõneldi võimalikest arengutest ühe ja teise organisatsiooniga seoses. On tähtis teada, et keskendume eelkõige FIFA presidendi valimistele, mis toimuvad 26. veebruaril Zürichis. Michel Platini võimaliku mantlipärija teemaga on aega - UEFA erakorraline kongress toimub küll päev enne FIFA presidendivalimisi, 25. veebruaril, aga see saab olema UEFA tähendustes pigem koht, kus arutame ja otsustame oma käitumise korralisel kongressil, mis on plaanitud toimuma 3. mail 2016 Budapestis. Erinevalt FIFA-st ei ole UEFA täna kriisis ja selle organisatsiooni ainus probleem on jalgpallilisest tegevusest eemaldatud president - areng, mida mitte keegi ei osanud ette näha ja mille kohta on 3. maiks kindlasti selgus käes.

Milline on EJL-i seisukoht Neinar Seli skandaali ja EOK järgmise presidendi suhtes?
Arutame juhatuse koosolekul sedagi teemat, aga kui neli-viis aastat tagasi olin organisatsiooni juhina pigem seisukohal, et peaksime püüdma Eesti ametlikule spordielule läheneda, siis vahepealse perioodi kogemus ütleb täna vastupidist. Kusjuures asi pole mitte selles, et EOK president mõisteti süüdi, üks asepresidentidest on dopingukahtlusega ja riigi spordijuht sunniti tagasi astuma, vaid pigem äratundmises, et Rasmus Mägi poolt 2014. aasta parimate sportlaste autasustamisel väljaöeldud mõte süsteemsest süsteemitusest on vägagi tõene, sest meie spordi vähesed edulood on pigem süsteemivälised ja seda on ka kogu jalgpall oma ülesehituse loogikaga.Mihhail Lavrentjev kuulus Eesti B-koondisesse. Foto: Brit Maria Tael

Eesti B-koondisesse kuulus Mihhail Lavrentjev, kes jäi 2010. aastal vahele kihlveopettustega. Kas kõigile kihlveopettustega patustanud mängijatele on tee koondisesse avatud?
Ei tohi unustada, et avalikkuse jaoks n-ö kihlveopettuse paragrahvi järele süüdimõistmine sisaldab vastavalt rahvusvahelisele praktikale lisaks pettustele ka sellega võrdsustatud asjaolusid, nagu näiteks petukatsest mitteteatamist, mis tähendab, et asjal ja asjal on vahe. Eesti Jalgpalli Liit on hoidnud kõnealusel teemal ranget joont ja võin lubada, et teeme seda ka edaspidi, samas jälgime alati olukorda ja ei aja pilli lõhki seal, kus seda teha ei ole mõistlik. Viis aastat tagasi tingimisi karistuse saanud Lavrentjev kutsuti B-koondise treeningkogunemisele neljanda väravavahina Kristjan Tamme käeoperatsiooni tõttu ehk siis tegemist on Eesti koondise mõistes umbes kaheksanda või üheksanda väravavahiga ja tema süü ei olnud selline, et oleksime pidanud sellisel tasemel mittekaasamist tarvilikuks.

Kommentaarid

Huviline   •  
POHLAK = Platini = Blatter = Pätid
hehe   •  
Huviline = fooliummüts = UFOD = Sara Palin = ?.?
EOK   •  
Eks ta ohtlik ole jah,võidakse uurima hakata äkki midagi
Aivar kellel on Pohlad   •  
Noorena tegelesin ma ainult hobustega ja saavutasin ka nendega midagi,sellepärast mul on nüüd ilus vest
udujutt lollidele   •  
Mida sa jahud kogu aeg juhatus ja koosolek .iga jalgalli vähegi tundev inimene eestis teab et pole meil tegelikult mingit juhatust on vaid Pohlaku arvamus.
See võiks lõppeda üks kord

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7