Pohlak koondisest: on ebatavaline, et sellist perioodi läbielava meeskonna sisekliima on endiselt töiselt positiivne (12)

Aivar Pohlak. Foto: Brit Maria Tael

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak sõnas intervjuus Soccernet.ee-le, et õhkkond Eesti koondise sees on endiselt töiselt positiivne, mis on sellist perioodi läbielava meeskonna kohta tavapäratu.

Eesti kaotas märtsikuu koondiseaknas ülitähtsa sõelmängu Poolale 1:5 ja maavõistluse Soomele 1:2 ning pikendas oma võiduta seeria 13-mänguliseks.

Järgmisena on koondis võistlustules juunis, kui toimub sõprusmäng Šveitsiga ja Balti turniir. Peatreener Thomas Häberli leping kehtib aasta lõpuni, kuid ta on sattunud suure kriitika alla ning paljud sooviksid tema lahkumist juba nüüd. Pohlaku sõnul sõltub koostöö lõppemise aeg mitmetest teguritest.

Aivar, kuidas hindad Eesti koondise sooritust väga tähtsas mängus Poola vastu ning selles märtsi koondiseaknas tervikuna?
Kahjuks me mängus Poolaga reaalse võitluseni edasipääsu nimel ei jõudnudki. Elasime küll üle esimese surve, aga seejärel eksisime 1:0 väravani viinud olukorras, teenisime punase kaardi sinna otsa ning niigi keeruline väljakutse muutus mõne minutiga võimatuks missiooniks. Mänguplaani kritiseerida selles olukorras on pea võimatu isegi teades, et me esimese kahekümne minuti jooksul palli vallata ei saanudki, sest nii suure individuaalse tasemevahega meeskondade mängus nõrgema kohanemine selliselt käibki. Kõigil on väga kahju, et nii läks, ning järeldus on, et me ei suutnud ennast ületada.

Kogu märtsiaknale mõeldes on hea meel, et sügisel alanud põlvkondade vahetus jätkub, rõõmu tegi ka Soomes peetud mängu teise poolaja väljakul nähtud hoiak. Austrias toimunud treeninglaagri kohta oleme samuti kuulnud vaid positiivseid hinnanguid.

Kuidas hindad põlvkonnavahetuse kulgu koondises?
Tähtis on, et põlvkondade vahetus sügisel algas ning et sellega minnakse edasi.

Kui murelikuks teeb Sind Eesti koondise pikk, 13-mänguline võiduta seeria? Milliseks hindad õhkkonda meeskonna sees?
Muidugi teeb pikk võiduta seeria murelikuks, kusjuures alates sügisest on helgemaid hetki olnud pigem üksikuid. Ütleksin, et septembrialguse kodumäng Rootsi vastu lõi koondise tasakaalust välja ja me kaotasime oma mängulised põhimõtted. Samas on ebatavaline, et sellist perioodi läbielava meeskonna sisekliima on endiselt töiselt positiivne. Varasem kogemus sarnastes olukordades olevast koondisest on hoopis teistsugune ja on olnud kohe aru saada, et ainus võimalus on treenerivahetus. Tõenäoliselt on seda positiivset töisust toetanud ka Jürgen Henni ja Joel Lindpere liitumine treenerite tiimiga.

Kas Sina ja EJL-i juhatus mõistate välist survet Thomas Häberliga koostöö lõpetamise suunas? Kuidas selle survega toime tulete? Kas Häberli tõstis või langetas selles koondiseaknas enda šansse peatreenerina jätkata?
Jah, mõistame survet ja peame sellist tähelepanu jalgpallikoondisele tähtsaks ning tänapäevaselt tavapäraseks. Survega toimetulemine ei ole probleem – otsuseid tuleb teha ikkagi pädevuse ja tegeliku olukorra hindamise pinnalt, mitte surve mõjul, kuulates asjaga seotud osaliste ning osapoolte arvamusi ja hoiakuid. Mis Thomasesse puutub, siis tema leping kestab aasta lõpuni ja peame hindama, millal võiks olla optimaalne hetk anda juhendamine üle järglasele. Kusjuures üleandmise aeg sõltub ka järeltulija mõtetest ning sellest, mis on koondise jaoks parim nii lühemas kui pikemas vaates.

Sportlikus mõttes tähendab optimaalse hetke leidmine hindamist, kas eespoolkirjeldatud postiivne töisus toob pigem kaasa tulemuste paranemise või kaotuste ja sisutu mängupildi süvenemise.

Millised on Eesti koondise järgmised eesmärgid pärast EM-finaalturniirile mittepääsemist?
Juunikuise Balti turniiri võitmine ning Rahvuste liiga C-tasandile püsimajäämine. Selles mõttes on aasta eriline, et koos sõelmänguga Poolas on koondiseaastas 2024 kolm väga selget eesmärki ja ülesannet lahendamiseks.

Kommentaarid

Keijo Alatalo   •  
Aga sellepärast on positiivne et need tüübid on kõik ära tinistatud.
Kebab   •  
Kloun on rääkinud.
purgeenius   •  
Tegu võib olla sellise olukorraga, et nähaksegi ennast kaotajatena juba eos ja kui treener ka seda toetab on mängijatel "kindlam" ja juhti ka Usk
kesa   •  
Aga fännide väliskliima?
stranglers   •  
Pohlak mine ära!
ZinedineZidane   •  
Pigem mulje on jäänud, et keegi ei julge midagi öelda, sellepärast ongi sisekliima hea, lihtsalt muidu pole asja koondisesse kauaks ajaks. Võibolla omavahel räägitakse pärast aga mitte juhtide ees, ajaloost näha, kes sõna võtab on mustas nimekirjas. Eestis vähe fänne, juhtidel pole suurt hirmu, alles siis liigutatakse kui suuremad sponsorid sõna võtavad.
Football Planet   •  
Kriitikud kujutame ette?!
Pohlak läks , kes tema asemel ?
Mis plaan on siis ? Kes pakub reaalse plaani , kuidas muuta ja mida tuleb muuta?!

Häberli läheb ära, okei! Tuleb teine ?
Mis siis saab ? Need mängijad kes on hakkavad paremeni mängima ? Ründavat jalgpalli mängima ?

99% kommentaare mis ma loen , 0 argumente ja lahendusi. Te ei näe probleemi ei saagi aru mis probleemiks on . Negatiiv ja toxikud olete härrad.

Pallurid kes mängivad koondistes, on Eesti jalgpalli süsteemis treenitud mängjad. Noorte treenerid on väga nõrgad meil , elame mugavustsoonis. No ei ole vaja noortel tõestada , elame omas kuplis. Võistelda ei oska meie , jalgpallikooli ei ole meie mängjatel ,mentaalne pool on kahjuks 0 lähedal. Kultuuri ei ole , rahvas ei käi jalgpalli vaatamas 300-400 inimest ja see on juba hea tulemus.

Ja te ütlete , et mis me lähme vaatama , kui nad mängida ei oska.
Luban teile olen käinud igal pool maailmas mänge vaatamas. Nendest vähemalt pool oli igavad ja mitte väga kvaliteetsed mängud.

Kas te arvate , et AIK-Hämmarby on mega kvaliteetne mäng? Ei ole. Aga full house , sest rahvas armastab mängu , möllab , laulab , toetab.

Me ei oska mängida , tõsi , ega fännata me samamoodi ei oska.


Noortest tuleb alustada!
Tallinnas klubisi on rohkem, kui me saame omale lubada , konkurentsi ei ole. Luuakse FC jalgpalliklubi, kus treenerid on kergelt saanud uefa litsentsi ja kõik , pearaha natuke tuleb, kõik oma raha kätte said ja korras.

Mida seal trennis tehakse? Kellega mämgitakse ja mis tasemel.
Oktoobris hooaeg saab läbi , kui samal ajal euroopas on hull competion käimas igal tasemel ja vanuses . Meil tuleb ilus talv ja passime me kodus märtsini , mängime omavahel miljon turniire.
Flora vs Flora roheline , tumeroheline ja niimodi 30 korda.

Suvel me puhkame , suvi ju.
Ja see on 5% ainult mis proobleemiks on.
Kebab   •  
Football Planet. Ma ei tea kus planeedil sa elad, aga aastate jooksul on lahendusi pakutud küll. Tuleb lihtsalt rohkem Soccernetti külastada. Muide pärast Stalini surma nutsid tublid nõukogude inimesed tõemeeli kogu südamest. Sest nad ei teadnud, mis edasi saama hakkab. Diktaatorite lahkumine tundub alguses alati keeruline, sest diktaator hävitab enda kõrval alati kõik ärksamad pead. Aga usu mind, nutad peatäie ja näed kuidas päike pilve tagant välja tuleb.
tarmo treimann   •  
Kui ma neid Pohlaku lauseid loen, ma arvan, et ma enam vähem kujutan ette kuidas põlvkond v paar vanemaid tundsid end Brežnevi kõnesid kuulates
Albert Stein Laas   •  
Ma ei saa aru miks on vaja seda seda 5-3-2 pressida kui ei tule see meil välja.
Mängigu tavalist 4-4-2 .
Albert Stein Laas   •  
Ja kui see sisekliima nii hea on ja mängijad treeneriga rahul on pärast selliseid mänge ja pmst tunnistavad ,et nad ongi nii sitad nagu tulemused näitavad. Äkki tuleks siis mingi muu amet leida ja säästa fännide närve.
Karvik   •  
Üks mängija julges öelda, et ei ole hästi. Vaat mis sai. Saadeti kohe minema. Ilmselgelt on hästi, sest mehed ei soovi veel koondisest eemale jääda edaspidiseks

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA UUS VOOR
VAATA JÄRELE: Levadia jäi Vapruse kaitse murdmisega hätta
SKOORIVAD EESTLASED
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
Ajalugu teinud Gruusia jalgpallitähed astusid koos oma rahvaga poliitikutele vastu: käi p****, Venemaa!
LEVERKUSENI MUINASJUTT
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
4.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
5.
Tallinna FC Flora
7
3
2
2
13:11
11
6.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
7.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID