Pohlak: U17 ohus, Premium liigaks kolm plaani, Rahvuste liiga praegu jääb (0)

Foto: Liisi Troska

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak andis ajakirjanikele ülevaate sellest, mida tänasel UEFA liikmesriikide videokonverentsil otsustati ja avalikuks tehti. Pohlak rõhutas, et kuna ametliku kokkuleppe kohaselt jääb uudise täielik avaldamine UEFA kanda, ei olnud tal intervjuu toimumise hetkel võimalik kõikidele küsimustele vastuseid anda.

Ligi tund aega kestnud koosolek möödus Pohlaku sõnul konstruktiivses ja positiivses meeleolus. "Oldi väga ühtsed ja toetavad, keegi isiklikule tasandile ei laskunud, otsus tehti ühehäälselt. Eelnevalt oli see ka kõigi alaliitudega läbi räägitud. Meeleolu oli nii positiivne kui olla saab," iseloomustas Pohlak.

Järgnevalt on välja toodud Pohlaku vastused kõige olulisematele küsimustele, mis on üles kerkinud seoses EM-finaalturniiri edasilükkamisega järgmisele aastale, suveks Eestisse planeeritud U17 EM-finaalturniiriga ja koduste liigade jätkumisega.

Millal tuleb täpne info kõige kohta, mis edasi saab?
Info hakkab lekkima ja on juba lekkinud, aga oli väga selge kokkulepe, et neid otsuseid, mis praegu vastu võeti, kommunikeerib UEFA, mitte alaliidud ei hakka neid praegu välja käima.

REKLAAM

Kõige tähtsam, mida saan öelda – arutati väga konkreetselt läbi eri stsenaariumid. Neid oli seitse ja nende käivitumine sõltub sellest, millal kriisiolukord laheneb. Kõigi nende jaoks olid välja töötatud konkreetsed ja terviklikud mudelid koos kirjeldustega, milliseid asju täiendavalt arutada. Seda võin öelda, et EM-i lükkamine aasta lõppu, mille ümber spekuleeriti, ei olnud teemaks.

Praeguse kokkuleppe järgi tehakse kõik, et eurosarjade eelringid saaksid alata õigel ajal. Selleks peaksid kõik liigad lõpetama enne 30. juunit.

Mis saab EM-idest, sealhulgas U17 EM-ist?
Ühtegi täiskasvanute võistlust ära ei jäeta. Mis puudutab meie teemat ehk U17 finaalturniiri, siis nii U17 kui ka U19 turniiride osas lõplikku otsust ei tehtud. Selge, et turniir ei toimu siis, kui ta oli plaanitud (21. maist 6. juunini – K. J. K.). Võidakse edasi lükata, võidakse ka ära jätta.

Kuidas jätkuvad Eesti tippliigad, arvestades, et praegu kehtib spordivõistlusi keelav eriolukord 1. maini?
Kuna mängime neli ringi, on võimalik teha igasuguseid lahendusi ja meie liiga lõpp ei satu kuidagi löögi alla. Kriitiline olukord on nende liigadega, kus järgmise eurosarja osalised pole selgunud. Lahtine on veel Eestist võimalik karikavõidu kaudu edasipääseja, kuid karikafinaali edasilükkamiseks saime konkreetse lõppkuupäeva. Liigat on meil aega lõpetada järgmise kevadsuveni.

Meil on kolm alternatiivset plaani, kuidas liigaga edasi minna. Tänase jooksul esitan need EJL juhatusele teadmiseks, seejärel alustan klubidega kõnelusi ja tutvustan seda projekti millalgi ka avalikult. Tuleme nendega välja võib-olla siis, kui nakatunute hulk enam ei kasva.

Kuidas pausilt naastakse – millise võimaluse meeskonnad vormi kogumiseks saavad?
Vaevalt eriolukord üleöö lõpeb. Enne peab tulema haigestumiste vähenemine. Praegu oleme andnud klubidele tungiva soovituse 29. märtsini treenida individuaalselt. Edasine visioon sisaldab konkreetset treeningmängude plaani ja treeningperioodi enne liiga uuesti käivitumist. Võiks eeldada, et see periood meile jääb.

Mis saab koondisemängudest?
Rahvuste liigat praeguse seisuga ära ei jäeta – kõikide erinevate stsenaariumite puhul. Balti turniirist hakkame rääkima Läti ja Leedu kolleegidega. Aga me ei tea, millal lõpeb kriisiolukord. Hästi lihtne vastus: mida varem see lõpeb, seda suurem on tõenäosus, et Balti turniir peetakse. Mida kauem see kestab, seda suurema löögi alla see satub.

Väga selge löögi all on ka Soome-Eesti maavõistlus 7. juunil. Räägime Läti ja Leedu kolleegidega täna, aga otsuse teeme ilmselt siis, kui seda teha saab – kas siis, kui eriolukord tühistatakse või siis, kui ta kestab nii kaua, et mängida ei saa. Märgin lisaks, et kõik kolm varianti koduliigade kohta on tehtud arvestusega, et kõik koondiseaknad jäävad alles.

Kus on praegu välisklubidesse kuuluvad Eesti koondislased?
Ei tea, et ükski koondise mängija oleks praegu klubi juurest Eestisse tagasi tulnud. Enamik neist ilmselt ei saagi reisida, näiteks Itaalias on ju asi praegu väga rangelt paigas. Me pole ka konkreetselt sellega tegelenud, et uurida, kas keegi tahaks tulla, sest praegu on kõik oma klubi mängijad ning peavad alluma oma klubide ja nende asukohariikide reeglitele.

Kuidas mõjutab EM-i edasilükkamine ning praegune mänguseisak jalgpalli majanduslikult?
Majanduslik mõju on kahtlemata olemas ja tuntav, aga see ei tähenda majanduslikku katastroofi. Maksed alaliitudele ei ole minu teada löögi all. Selle nurga alt EJL kriisieelarvet tegema ei pea, kuigi me loomulikult ta teeme. Muidugi on teatava löögi all Eesti klubid, aga oleme selles osas juba alustanud dialoogi Kultuuriministeeriumiga. Hakkasime sellest rääkima juba eelmisel nädalal ja oleme juba saanud juhatuse tasandil tagasisidet esimeste sammude osas. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7