Prantsusmaal jõudsid karikasarja poolfinaali kõrgliigasatsid ja üks suurüllataja (0)

Nii tähistasid GFA Rumilly Vallieres' mängijad esiliigaklubi Toulouse'i alistamist. Foto: Scanpix / Frederic Chambert / imago images

Prantsusmaa karikasarjas peeti teisipäeval ja kolmapäeval veerandfinaalmängud - nelja parema sekka edenesid kõrgliigaklubid Pariisi Saint-Germain, Monaco ja Montpellier ning suurüllatajana neljandas liigas palliv GFA Rumilly Vallieres.

PSG tegi asja enda jaoks küllaltki mugavaks juba avapoolajal, võites selle liigakaaslase Angersi vastu 2:0. Veidi enama kui tunniajase mängu järel saadi püss taas paukuma ja lõppskooriks kirjutati tabloole 5:0 võit. Viiest väravast kolm kanti Mauro Icardi arvele.

Poolfinaali sammus ka Monaco, kes oli võõral väljakul tulises lahingus üle Lyonist. Ka Ligue 1 tabelis kõrvuti paiknevate meeskondade madin algas sedavõrd tuliselt, et juba 23. minutil eemaldas kohtunik platsi äärest Lyoni peatreeneri Rudi Garcia.

Teise poolaja alguses sai kodumeeskond korraks ka juubeldada, kuid videokohtunik tühistas Maxwel Corneti 50. minuti värava suluseisu tõttu. Minut hiljem tuuled pöördusid - Sinaly Diomande tegi oma karistusalas teise kollase kaardi väärilise vea ning Wissam Ben Yedder realiseeris määratud penalti, jättes Lyoni lisaks arvulisele vähemusele ka kaotusseisu. Lõppskoori 0:2 vormistas tunnise mänguaja möödudes Kevin Volland.

Montpellier oli hädas neljanda liiga klubi Canet Roussillon'ga - 23. minutil teenis punase kaardi nende keskkaitsja Hilton ning Toufik Ouadoudi realiseeris sellele järgnenud penalti. Loetud sekundid enne tunni täitumist suutis Montpellier aga viigistada ning 84. minutil oli penaltijumal juba nende poolel, kui Andy Delort nad üheteistkümne meetri punktilt 2:1 juhtima viis, sellega oma kohtumise teise tabamuse kirja sai ning lõppskoori vormistas.

Üllatus ei jäänud aga tulemata - samuti neljandas liigas palliv GFA Rumilly Vallieres asus paarikümne minuti järel Toulouse'i vastu juhtima. Kuigi igapäevaselt esiliigaväljakutel madistav Toulouse surus ja surus, ei antud neile viigistamiseks võimalust ning lõppsõna jäi ikkagi madalama liiga meeskonnale. Nimelt vormistati lõpptulemus 83. minutil ja seda Toulouse'i jaoks eriti valusal moel - läbi nende endi keskkaitsja Anthony Rouault' omavärava.

PSG - Angers 5:0 (2:0)