PSG vajas poolproffide murdmiseks lisaaega ja suurimate ässade abi (0)

Prantsusmaa karikasarjas nägi ülirikas Paris Saint-Germain kurja vaeva tugevuselt kolmandas liigas mängiva Villefranche'iga, alistades vastased alles lisaajal pärast tähtede platsilesaatmist 3:0.

Poolprofiklubi, mis on oma tegutsemisaja jooksul vaid korra Prantsusmaa esiliigasse kerkinud, seisis visalt kaitses ning alles Kylian Mbappe ja Edinson Cavani mängutulek aitas PSG-l nende luku lisaajal viimaks murda. Cavani tegi 102. minutil eeltöö ning Julian Draxler lükkas palli võrku, 113. ja 119. minutil kasvatasid Mbappe söödust skoori Moussa Diaby ja Cavani ise. Viiendat järjestikust karikat jahtiv PSG tegi lõpuks 23 pealelööki vastaste kuue vastu, Villefranche'i löökidest ei läinud seejuures väravaraamide vahele ükski.

Pühapäeval Lyonilt esimese liigakaotuse saanud, ent meistriliigat siiski kümne punktiga juhtiva PSG lähim jälitaja Lille pidi aga karikasarja enda jaoks lõppenuks tunnistama. Võõrsil jäädi dramaaatilisel moel 1:2 alla Rennes'ile, võiduvärava lõi esimesel üleminutil Theoson Siebatcheu.

Lille mängis seejuures juba alates 19. minutist kaitsja Adama Soumaoro eemaldamise järel kümnekesi, ent läks 65. minutil sellest hoolimata juhtima, kui värava lõi Nicolas Pepe. Rennes'i lõpuspurt oli aga võimsam, sest 74. minutil Siebatcheu viigistas ning tõi üleminutitel peo kodumeeskonna õuele. Dramaatiliseks kujunes ka õhtu kolmas kohtumine, kus AS Vitre tuli välja kaheväravalisest kaotusseisust ja võitis tänu üleminutitel määratud penaltile.

Lisaks PSG-le ja Rennes'ile jõudsid kõrgliigaklubidest kaheksa parema hulka veel Caen, Dijon ja Nantes ning esiliigaklubi Orleans. Neljandas liigas mängiv Vitre on ainus madalamate liigade esindaja, täna õhtul selgitavad viimase veerandfinalisti Guingamp ja Lyon.

Villefranche - PSG 0:3 (0:0; 0:0; 0:1)