Punaste Kuradite koosseisu naasnud Sancho päästis omade nahad, ent Rooside Sõjas võitjat ei selgunud (0)

Jadon Sancho sekkus mängu 59. minutil, 70. minutil tõi ta tabloole 2:2 viiginumbrid. Foto: Scanpix / Peter Powell / Reuters

Inglismaa kõrgliiga järele mängitud vooru kohtumine Manchester Unitedi ja Leeds Unitedi vahel lõppes 2:2.

Viimases mänguvoorus võitnud, kuid rüseluse käigus punase kaardi saanud Casemirost ilma jäänud Man Unitedi jaoks algas koduväljakul peetud vastasseis Leedsi vastu kohutavalt - juba 55. sekundil kukutas 19-aastane itaallane Wilfried Gnonto Punased Kuradid kaotusseisu, kui virutas mänguvahendi 18 meetrilt tugevalt vasakusse alanurka.

Untsu läinud algus ehmatas võõrustajad totaalselt ära, esimene veerandtund möödus külaliste taktikepi all. 11. minutil avanes oivaline võimalus Leedsi kaitsjal Pascal Strujikil, kui pääses paarilt meetrilt peaga löögile. Aga 0:2 kaotusseisu hoidis ära Man U kollkiiper David de Gea, kes hiilgas suurepärase reaktsioonitõrjega.

Aja möödudes sai koduvõistkond oma mootori käima, ent Leedsi puurilukk Illan Meslier püsis ülesannete kõrgusel - avapoolaeg 1:0 külalistele.

Manchester Unitedi katastroofiline kolmapäev sai jätku ka teisel poolajal - 48. minutil kaotas Alejandro Garnacho palli, kaks söötu hiljem leidis end vastaste karistusalast Crysencio Summerville. 21-aastane hollandlane saatis nahkkera väravasse - 2:0.

Kogu kohtumise vältel unelenud Kuradid ilmutasid esimesi elumärke alles viimase poole tunni hakul. 62. minutil toimetas Diogo Dalot nahkkera värava ette, kus kerkis kõrgeimale Marcus Rashford. Rashford lõi peaga vasakusse alanurka, Meslier sinna ei ulatunud - 2:1.

Väravasuu muugiti lahti, kaheksa minutit hiljem sillerdas tablool viik. Luke Shaw keeras keskväljal vastased maha, mängis kokku 59. minutil vahetusest sekkunud Jadon Sanchoga ning proovis vasakult äärelt tsenderdada. Üritus takerdus Leedsi kaitsjates, kuid rebound  maandus Sancho jalal, kes võttis palli omaks ning keerutas selle meeste vahelt väravasse - 2:2.

Sancho jaoks oli mäng Leedsi vastu esimene Premier League'is alates 22. oktoobrist. Vahepealsel ajal klubist eraldi treeninud inglane teenis esimesed pausijärgsed mänguminutid alles esimesel veebruaril, kui punasärgid kohtusid liigakarika poolfinaalis Nottingham Forestiga.

Viigivärava järel otsis Manchester United võiduväravat, kuid Meslier' suurepärane lõppmäng ning ebaõnnestunud löögid seda ei lubanud. Lõppseis 2:2.

22 liigamängu pidanud Man United asub tabelis kolmandal kohal, punkte on neil 43. Vahepeal näiliselt tiitliheitlusesse sekkunud meeskonda lahutab tipust seitse punkti, liidermeeskond Arsenal on mänginud aga 20 kohtumist - vahe on üüratu. Leeds United on 21 mänguga kogunud 19 silma ning asub 17. kohal ehk viimasel ohutul positsioonil. Väljakukkumistsoonist lahutab neid vaid üks punkt.

Manchester United - Leeds United 2:2 (0:1)
62. Marcus Rashford, 70. Jadon Sancho - 1. Wilfried Gnonto, 48. Crysencio Summerville