Menüü
TV
Veebisait

Raiola, Mendes ja teised tippagendid panid päitseid plaaniva FIFA vastu võitlemiseks seljad kokku (0)

Jorge Mendes on aastaid Cristiano Ronaldo karjääri eest hoolitsenud, ent saanud selle eest ka mehist tasu. Foto: Cristiano Ronaldo Twitter

Maailma juhtivad jalgpalliagendid on tõstnud mässu FIFA vastu, kes tegi ettepaneku kehtestada piirang jalgpallurite üleminekutasudelt võetavale protsendile. See tähendaks paljudele agentidele tulusa sissetulekuallika kokkukuivamist ning sestap peetakse alanud nädalal Londonis suur kokkusaamine, kus arutatakse, mil moel FIFA-le vastu astuda.

Portaali The Athletic ajakirjanik David Ornstein kirjutab, et mullu septembris teatas FIFA plaanist üleminekute süsteemi "terviklikkust kaitsta" ja "ärakasutamist vältida". Kõige vastuolulisem ettepanek puudutas limiiti sellele, kui suure summa võib mängija ülemineku pealt kasseerida tema esindaja. FIFA plaani kohaselt võib müüva klubi agent teenida üleminekutasult maksimaalselt kümme protsenti, ostva klubi agent ja mängija enda agent aga kumbki kõigest kolm protsenti.

Kui teised ettepanekupunktid võeti vastu heal meelel, siis eelmainitu ajas agendid raevu. Jalgpalliagentide Ühendus AFA, mis kujutab endast Inglismaal töötavate agentide ja vahendajate ametiühingut, oli üks neist, kes ähvardas FIFA-t koguni kohtusse kaebamisega. Vastuseks reageeris FIFA kinnitusega, et plaan on kavas ellu viia, ent viitas samas valmidusele dialoogi astuda. See ajas agente aga veelgi enam marru, sest nende meelest pidanuks läbirääkimisi pidama enne võimalike reeglimuudatuste väljakuulutamist.

Nii saavadki kolmapäeval Londonis kokku AFA liikmed, aga ka teised Euroopa tippagendid, näiteks Cristiano Ronaldo käekäigu eest hoolitsev Jorge Mendes ning Zlatan Ibrahimovici ja Paul Pogba karjääri suunav Mino Raiola. Ühtekokku oodatakse kogunemisele 150-200 inimest.

REKLAAM

Mendes, Raiola, Gareth Bale’i agent Jonathan Barnett ja sakslane Roger Wittmann, kelle hoolealuste sekka kuuluvad näiteks Julian Draxler, Roberto Firmino ja Luiz Gustavo, saavad aga kokku juba päev varem, et arutada, mil moel oleks oma poliitilist ja finantsvõimu kasutades kõige parem FIFA-le vastu astuda. Tegu on läbi aegade esimese korraga, mil agendid, kes on ju igapäevaselt peaasjalikult üksteise konkurendid, sel moel kokku tulevad.

View this post on Instagram

The One and Only #minoraiola

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Agendid on veendunud, et FIFA plaan läheb vastuollu konkurentsiseadusega. Mõjuvõimas ja rahakas AFA on palganud end esindama nimeka Linklatersi advokaadibüroo, mis viitab sellele, et mütsiga lööma eesootavas võitluses ei minda. Põhiargumendina tuuakse välja, et ükski teine osa jalgpallimaailmast pole sel moel piiratud, nagu FIFA soovib nüüd agentide valdkonda piiritleda. Ühtlasi rõhutatakse, et tasud peaksid välja kujunema siiski vabaturu tingimustes.

Tõenäoliselt on FIFA ettepanekute põhjuseks soov reguleerida agenditurgu, kus tegutsevad paljud hämara taustaga isikud, kellel puudub tihtipeale pädevus. AFA hinnangul on tegu aga vähemusega, kelle patud nuheldakse ebaõiglaselt kõigi agentide kaela. Seejuures ei olda vastu täiendavate reeglite kehtestamisele, kontrollimehhanismide sisseseadmisele ja üleüldisele suuremale läbipaistvusele, kuid taunitakse agentide rahakoti kallale minekut.

"FIFA on kohtumisettepanekuga hiljaks jäänud, sest see jõgi pääses juba paisu tagant valla," kasutas Barnett The Athleticuga vesteldes ilmekat kujundit. "Mis mõtet on meil nendega kohtuda, kui nad ei saada läbirääkimistele isegi oma tippametnikke? Seni on meiega konsulteerinud vaid alama taseme töötajad ja meil pole mingit soovi kannupoistega kohtumas käia. Neil pole ju mingit õigust ega võimu otsusi vastu võtta, nad kõigest kuulavad ära ja kannavad ette. Otsuseid tahavad aga langetada inimesed, kes ei tea meie tööst mitte midagi," tulistas Barnett.

"Tagatipuks on FIFA komisjoni koosseis viimasel ajal pidevalt muutunud, sest inimesed liiguvad edasi uutesse ametitesse. Juba see näitab, et tegu ei ole FIFA ladvikusse kuuluvate inimestega. Farss!" lõpetas ta oma tiraadi. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
VÄLISMAA MÄNGUD
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja intervjuu) | Tammeka kapten Tekko: tahad ja unistad ikka, aga reaalselt on paljud uksed juba sulgunud
ÜLEMINEKUD
PIKEMAT LUGEMIST
25-aastasest koondislasest sai pealtvaataja. Lepik: naiste jalgpall ei ole Eestis prioriteetide seas ja selleks, et midagi muutuks, hakkab aeg otsa saama
Ta ei oska räppida, aga see ei olegi tähtis
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna JK Legion
0
0
0
0
0:0
0
2.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
3.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
4.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
5.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
6.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
7.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
8.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
9.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
10.
Viljandi JK Tulevik
0
0
0
0
0:0
0