Reim kaitseformatsioonist: kõik oleneb sisetundest, kui palju suudame tasakaalu ära hinnata (paar küsimärki on juures) (0)

Foto: Jana Pipar / EJL

Eesti koondise peatreener Martin Reim jäi enne neljapäevast Rahvuste liiga mängu Ungariga taktikavaliku osas napisõnaliseks. Küll aga tõdes ta, et seoses mängijate valikuga on paar küsimärki juures, kuid enne tänaõhtust treeningut ta konkreetset hinnangut anda ei tahtnud.

Mida võiks võrreldes Tallinnas peetud mänguga homme silmas pidada? "Lõime (Tallinnas - M.P.) palju rohkem võimalusi ja skoorisime. Me peame valmistuma nüüd veelgi rohkem - mitte tõsisemalt, aga tegema vähem vigu kaitses, sest kolm väravat sisse lasta pole ühegi tiimi jaoks hea. Alustame sellest."

Ohust langeda D-divisjoni: "Jah, loomulikult on see väga tähtis mäng meie jaoks, aga me teadsime seda juba enne turniiri algust, et see grupp ja iga mäng on meie jaoks raske.  Arvan, et on hea, et oleme endiselt mängus. Kõik sõltub meie homsest tulemusest, kas jääme ellu või on meie koht tase madalamal."

REKLAAM

Kas Reim kavatseb jätkata oktoobris edu toonud neljase kaitseliiniga või alustab Eesti homme taas kolme keskkaitsjaga? Reim midagi konkreetset ei vastanud, viidates Tallinnas peetud mängu omapärale: "Eks kõik oleneb vastaste mängijatüüpidest, mida sisetunne ütleb, kui palju me suudame ära hinnata selle tasakaalu, et mis jõududega rünnata ning kaitsta. Kindlasti on see meie kaitsele suur väljakutse, aga kindlasti on nad võimelised sellega hakkama saama, kui hästi õnnestuvad. Neid asju, mis eelmises mängus halvasti läksid, oleme üritanud parandada ja mõtteid anda. Aga uus mäng ja eks vastastel on ka mõned uued mängijad. Kas nelja või viie kaitsjaga? Midagi pole teha, me peame siin mängus püsima. 0:0 jätaks mingisuguse võimaluse viimases voorus, aga väga õhkõrna. Eks me peame üritama väravaid lüüa. See annab märku, milliseks mäng võib kujuneda."

Paar küsimärki on juures

Eesti koondist ei saa homme erinevatel põhjustel aidata Ragnar Klavan, Karol Mets, Nikita Baranov, Enar Jääger ja Mattias Käit. Ülejäänud meeskonna seis on Reimi sõnul hetkel korralik: "Need mängijad, kes meil kohal on, on peaaegu sajaprotsendiliselt terved. Tegelikult on paar küsimärki õhus, aga ma ei hakka neid isegi mainima enne, kui tänane trenn on tehtud. Siis näeb, mis seisus nad on. Täna peavad kõik saama sajaprotsendiliselt trenni teha, et homseks mänguks valmis olla."

Mängijate üldisest vormist: "Norra ja Eesti liiga mängijatel probleemi pole, hooaeg on neil lõpusirgel ja pigem on neil hooajalõpu väsimus. Soomlastel on hooaeg paar nädalat läbi. Teadsime sellest eelnevalt, suhtlesime ja nad on mitte ainult puhanud, vaid treeninud Eesti meeskondade juures. Ma arvan, et nende paari nädalaga pole füüsilist ega mängulist tagasilööki tulnud. Aga eks me näeme seda mängus."

Esmakordselt teenis Martin Reimi kutse Eesti koondisesse Artjom Artjunin. Mis mulje temast on jäänud? "Päris keeruline on nende kahe trenni pealt midagi öelda. Esmaspäevasesse trenni tulid kõik alles reisi pealt. Põhimõtteliselt oleme kaks päeva piduriga treeninud, et taastuda eelmistest mängudest ja reisidest, et olla võimalikult värsked homseks mänguks. Seega väga palju nõudlikkust pole need trennid Artjomilt nõudnud. Millegi halvaga pole ta küll silma jäänud. Meil on mitmed päevad siin jäänud, kus saame mõningatele mängijatele veidi paremad treeningud organiseerida, eks siis näeme. Aga parima pildi sellest, mis seisus on, saab mängus."

Arbeiteri kriitika ei päde

Hiljutises Õhtulehe intervjuus kritiseeris Argo Arbeiter asjaolu, et Reim on kahe aasta jooksul andnud olulistes mängudes vähe võimalusi noorema põlvkonna mängijatele: "Igaühel on omad arvamused. Kui ta on koondise peatreener, siis ta võib tulla noortega mängima. Kindlasti ma kaasan noori, kui nad on selleks valmis. Praegused U21 mängud pole selleks nii suurt enesekindlust andnud. Kindlasti, kui eest mängijaid erru lähevad või loobuvad, siis pole valikut. Aga praeguse valikgrupi ja vastaste näol - eks igaühel on omad arvamused, see ongi normaalne."

Ungari peatreeneri Marco Rossi juhendamiskeelust ja selle mõjust mängule. "Ma ei tea, mul väga kogemusi pole sellega. Abitreener on neil olemas, kes võib püsti seista, karjuda ja vehkida kätega. Ega ma mängu ajal ei jälgi vastaste treenerit ega mõtle, kes neil püsti seisab. Kindlasti see suur töö tehakse ära enne mängu koosolekutel ja treeningutel. Mingisuguseid näpunäiteid on ehk keerulisem anda, võib-olla mitte - oleneb, kui hea tehnika on," lõpetas Reim lõbusal toonil.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: JANA PIPAR
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
OLULINE
Legend riputab putsad varna: Dmitrijev soovib end proovile panna treenerina
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Lutsu koduklubi aina võidab
EESTLASED VÕÕRSIL
Lutsu koduklubi aina võidab (0)