San Paolo keeruline, aga mitte võimatu missioon (22.00 LIVE!) (0)

Napoli alustab Euroopa liiga veerandfinaali kordusmängu Arsenali vastu 0:2 kaotusseisust, aga koduplatsil ja teadmisega, et Arsenal on võõrsil saamatu.

• 18.04. kell 22.00 Napoli - Arsenal - avamäng 0:2
  • 18.04. kell 22.00 Valencia - Villarreal - avamäng 3:1
  • 18.04. kell 22.00 Frankfurdi Eintracht - Benfica - avamäng 2:4
  • 18.04. kell 22.00 Chelsea - Praha Slavia - avamäng 1:0

Avamäng läks Napolil teatud mõttes aia taha, kuid Arsenal ei suutnud vahet ka suuremaks venitada. 0:2 on jalgpallis, eriti sellisel tasemel euromängudes, ebakindel seis. "Üks libastumine ja sa oled väljas," tõdes Napoli loots Carlo Ancelotti.

"Usun, et suudame teha suurepärase mängu. San Paolo publik toetab meid, kui mängime vääriliselt. Ma saan seda mängijatelt nõuda ja anname endast parima, aga ma ei saa tulemust garanteerida. Teeme kõik, mis meie võimuses."

Napoli kasuks räägib Arsenali uskumatult kehv võõrsilvorm. Koduliigas saadi alles sel nädalavahetusel kirja esimene võõrsilnullimäng ja sedagi mõneti õnnega pooleks, Euroopa liiga eelmistes ringides kaotati võõrsil nii Barõssavi BATE-le (0:1) kui Rennes'ile (1:3). Kui Napoli katel keema läheb, ei ole see lihtne koht, kus mängida.

"Atmosfäär on kahtlemata väga hea, olen seal juba mänginud, aga ma ei usu, et see meie jaoks midagi muudab," märkis Arsenali keskkaitsja Sokratis. "Meil on kogemusi ja usaldame iseennast. Peame mängima nii, nagu algaks kõik 0:0 pealt."

Katel ei podise ainult Napolis

Neljast veerandfinaalpaarist kahe avamängus ei suutnud kodumeeskond võitu saada - Praha Slavia peab Chelsea ja Villarreal Valencia vastu nüüd alustama kaotusseisust võõral väljakul. Napoliga sarnane seis on Frankfurdi Eintrachtil, kes pakkus Lissabonis hingestatud esituse, kuid kaotas 2:4.

Benfica imelapse Joao Felixi kübaratrikiga ajalukku läinud mängus jäi Frankfurt juba 20. minutil vähemusse, kuid ei lasknud ennast ära suruda ja lõi kaks väärtuslikku võõrsilväravat. Nemadki võivad loota, et kodus on suurepärase fänniarmee toel võimalik seisud ümber pöörata.

"Meie staadioni atmosfäär vaimustab mitte ainult Saksamaad, vaid kogu Euroopat," kiitis Eintrachti poolkaitsja Gelson Fernandes. "Peame selle positiivse energia mängu üle kandma. Lissabonis saadud kogemus on meile jõudu andnud."

Soccernet.ee teeb Euroopa liiga õhtust ka LIVE-ülekande, mis algab orienteeruvalt veerand tundi enne mängude avavilet. Tule ja räägi kaasa!