Stojkovici punane kaart kinnitas auhinnaneeduse olemasolu ja Levadia U21 sai ootamatult lüüa (0)

Ivan Stojkovic pidi viimast kümmet mänguminutit eemalt vaatama. Foto: Liisi Troska

Esiliigas peeti järele 2. vooru kohtumine, kus Ida-Virumaa Alliance üllatas 2:1 võiduga tabelitippude sekka kuuluvat FCI Levadia duubelmeeskonda.

Külalised läksid juhtima juba esimesel mänguminutil, kui täpne oli Mihhail Orlov. Avapoolaja lõpus suutis Nikita Dronov viigistada, ent teise poolaja alguses viis Roland Kardava uuesti Alliance'i ette ning külaliste 2:1 edu püsiski lõpuvileni.

Mängu lõpp kujunes seejuures emotsionaalseks, sest 81. minutil näitas peakohtunik Paul Kask simuleerimise eest kollast kaarti Levadia mängijale Darius Jursile. Seepeale ärritus võõrustajate juhendaja Ivan Stojkovic, kes sai samuti kollase kaardi, ent kuna serblasel oli 61. minutist juba üks hoiatus kirjas, tähendas see talle ka väljaku äärest eemaldamist.

Nii sai kinnitust levinud uskumus, et kuu parima auhind on pigem needus, mitte rõõm - mais oli selle tiitli vääriliseks peetud just Stojkovici. Maikuu jooksul sai Levadia U21 tema juhendamisel kuuest mängust neli võitu ja kaks viiki, tagatipuks alistati suurim konkurent Paide. Juuni algas 6:0 võiduga Nõmme Unitedi üle, nüüd tuli aga vastu võtta hooaja kolmas kaotus.

Tänane kohtumine pidanuks seejuures algselt toimuma 11. mail, ent kuna Levadial oli maikuus suur mängukoormus, esitati palve selle hajutamiseks, millele alaliit ka vastu tuli. Kaotusega libises Levadial ühtlasi käest hea võimalus tõusta Esiliiga tabelijuhiks, nüüd jäädakse Paide Linnameeskonna U21-st võrdsete punktide juures kehvema väravate vahe tõttu endiselt tahapoole.

Alliance sai selle hooaja viienda võidu, liigatabelis ollakse 17 punktiga endiselt kaheksandad. Seljatagune on aga üsna kindel, sest kahel viimasel kohal olevat Viljandi Tulevikku ja PJK-d edestatakse praegu vastavalt kaheksa ja 11 punktiga.