Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud (videod!) (1)

Euroopa liiga veerandfinaalide korduskohtumistes suutsid Arsenal, Chelsea ja Valencia eduseisu hoida. Frankfurdi Eintracht kukutas aga Benfica.

Avamängus varakult vähemusse jäänud Frankfurt võitles Portugalis visalt ja lõi kaks võõrsilväravat, mis nüüd kodus äärmiselt magusaks osutusid, sest täpselt 2:0 võit nad edasi viis. Siiski tuleks nende kangelaslikku õhtut vaadelda teatava kahtlusega - VAR-iga maailmas oleks esimene värav suluseisu tõttu tühistatud.

Et Meistrite liigas Saksamaa klubisid poolfinaali edasi ei jõudnud, kannab Frankfurt viimase ellujääjana ka rahvusliku uhkuse nooti. Sama tegi Itaalia jaoks Napoli, kelle ründemäng Arsenali vastu oli aga nüri mis nüri. Alexandre Lacazette'i imeline karistuslöök oli piisav, et itaallaste lootused täielikult maatasa teha.

Paraja show pakkusid Chelsea ja Praha Slavia. Chelsea läks kiiresti 3:0 ette ja mäng tundus tehtud, aga siis vahetati väravaid vähem kui minutilise vahega ja teise poolaja alguses lõi Slavia veel kaks, mis tegi Chelseale seisu juba veidi hapraks. Lõpuks ennast üllatada siiski ei lubatud. Poolfinaalis ootab Chelseat Eintracht, Arsenaliga kohtub Valencia.

Napoli - Arsenal 0:1 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Arsenal 0:3
36. Alexandre Lacazette

Valencia - Villarreal 2:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Valencia 5:1
13. Antonio Latorre, 54. Dani Parejo

Frankfurdi Eintracht - Benfica 2:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Eintracht 4:4