Suur viisik alustas aeglaselt, uustulnukad südilt (1)

Artjom Dzjuba oli Zeniti eest resultatiivne. Foto: Zeniti Twitter

Venemaa kõrgliiga uus hooaeg algas mitme üllatusega ning pikima õlekõrre tõmbas esialgu tiitlikaitsja Peterburi Zenit.

• Põhjalikum eelvaade uuele hooajale ilmub Soccernet.ee-s neljapäeval

Traditsiooniliselt algas Venemaa klubihooaeg superkarikaga, kus dramaatilises lahingus jäi karikavõitja ning mullune teine Moskva Lokomotiv skooriga 3:2 Zeniti vastu peale. Lokomotiv oli veel 79. minutil kaotusseisus, kuid siis lõi Aleksei Mirantšuk kaks kiiret väravat.

Mirantšuk hiilgas ka liigahooaja avavoorus, kui keerutas Kaasani Rubini vastu 66. minutil ristnurka imelise karistuslöögi. Kümme minutit hiljem oli Lokomotivil veel kaks suurepärast võimalust eduseisu suurendada, kuid neid ei kasutatud ära ning järgnenud rünnaku lõpetuseks viigistas Rubin hoopis ise mänguseisu. 1:1 viigiga mäng ka lõppes.

Ka teised mängud kujunesid soodsaks Zeniti jaoks. Tiitlikaitsja alistas ise 2:1 uustulnuk Tambovi, kevadel kolmandana lõpetanud Krasnodar leppis kaotusega Tšetšeenias, eelmise hooaja neljas Moskva CSKA jäi kuivale Samara Krõlja Sovetovi vastu. Raskustes oli ka 2017. aasta meister Moskva Spartak, kuid nemad said Samuel Gigot' 93. minuti väravast Sotši vastu kolm punkti siiski kätte.