Suured võitjad Real ja Chelsea ning suured kaotajad PSG ja Man City lükkavad Meistrite liiga käima (ennusta!) (0)

Millal käima läheb, küsib Haaland? Nüüd ja kohe! Foto: Scanpix / Imago images / Colorsport

Euroopa parimad klubid on koduliigades vaevu hoo sisse saanud, kui juba tuleb hakata mõõtu võtma teiste riikide parimatelt. Meistrite liiga on tagasi!

Tänavune hooaeg tuleb vähemalt alagruppide osas natuke teisiti, sest erandliku sügisese MM-finaalturniiri tõttu on vaja kohtumised selleks ajaks ehk novembri alguseks ära pidada. Nii ongi alagrupiturniir ehk kuus mängunädalat pressitud kahe kuu sisse, vaid septembrilõpu koondisepaus annab hingetõmbehetke - kui muidugi on üldse paslik rääkida sellest klubide puhul, kelle enamik mängijaid kuulub ka rahvuskoondistesse.

Avaõhtu toob kohe väljakule kahe viimase hooaja meistrid Chelsea ja Real Madridi. Aga platsile astuvad ka Paris Saint-Germain ja Manchester City ehk kaks meeskonda, kelle jaoks on Meistrite liiga karikast kujunenud staatuse- ja saatusesümbol: tahaks hirmsasti, aga ei saa kuidagi. Kas tänavu on äkki lõpuks emma-kumma jaoks SEE aasta?

E-grupis on koos Chelsea ja Milan, kellest esimesel auhinnakapis viimasest aastast kaks võitu ja teisel karikaid koguni seitse, ent viimane neist tuli juba 15 aastat tagasi. Chelsea ei ole koduliigas ülemäära veenvalt alustanud, aga soosikud polnud nad ka siis, kui 2021. aastal järgemööda nii Atletico, Real Madridi kui ka finaalis Man City ees ukse kinni lõid.

Thomas Tucheli meeskonda lisandusid üleminekuakna viimasel päeval Denis Zakaria ja Pierre-Emerick Aubameyang, kes võivad Zagrebis debüteerida. 33-aastane Aubameyang, kes veetis viimased pool aastat Barcelonas, on juba kinnitanud, et Arsenali esindamise ajast jäi tal Londonis "üht-teist pooleli". Chelsea on ründajate ostmisel aastaid valusate rehade otsa komistanud, ehk on pea poolmuidu kätte saadud Aubameyang sinises särgis edukam kui Torresed-Wernerid-Lukakud?

Milan asub kõigi aegade arvestuses tiitlite arvult Reali järel suisa teisel kohal, aga vahepeal venis eemalolek suisa seitsme aasta pikkuseks. Mullune naasmine oli suur pettumus, sest alagrupis jäädi Liverpooli, Atletico ja Portoga konkureerides suisa viimaseks. Nüüd astub Milan aga lavale valitseva Itaalia meistrina, mis võiks anda eneseusku, et kunagised head ajad on tagasi tulemas.

Äsja võideti koduses derbis eelmist meistrit Interit, kuid peatreener Stefano Pioli hoiatas kohe, et pead ei tohi pilvedesse lasta. "Salzburgi tuleb austada, sest nende ridades võib vastu tulla järgmine Sadio Mane või Erling Haaland," manitses ta. "Peame näitama, et mullune kogemus on meid karastanud."

F-grupis läheb karikat kaitsma 14-kordne võitja Real Madrid, keda aga üllatuslikult peamiste soosikute hulka esialgu ei loetagi. Peatreener Carlo Ancelotti kinnitas, et tal pole selle vastu vähimatki, kui soosikukoorem riputatakse neliku Bayern-City-PSG-Liverpool kaela. "Kui see üldse mingi märk on, siis hea. Meile sobib autsaideri roll," lausus ta.

Suvel on ridu täiendatud vaid poolkaitsja Aurelien Tchouameni ja keskkaitsja Antonio Rüdigeriga, ent masin töötab algusest peale hästi - koduliigas on Realil neljast mängust neli võitu. Esimene külaskäik tehakse aga Glasgow'sse, kus Celtic on Meistrite liiga õhtutel varemgi endast palju suuremaid üllatanud, nagu Ancelotti ise Milani-päevilt hästi mäletab.

"Tegu pole mitte mingil juhul kerge grupiga. Celtic on tugev, ka Leipzig ja Donetski Šahtar väärivad austust. Meenutagem kas või eelmist aastat, kui kaotasime Tiraspoli Šeriffile. Kõike võib juhtuda," rõhutas Ancelotti.

Omaette nähtus on tänavustes alagruppides Šahtar, kes kolis kunagi sõja eest Donetskist Lvivi, siis Harkivisse, siis Kiievisse ... Nüüd on Ukrainas mängimine mõistagi võimatu, ometi on Šahtar viimaks justkui kodus. Meistrite liiga mängud peetakse Poolas Varssavi Legia kodustaadionil, aga vapra Ukraina rahva toetuseks on lubanud tribüünid täita Poola fännid. Esimese kodumängu 18 000 piletit müüdi näiteks ära üheainsa päevaga.

G-grupp näis loosimisel raske, sest kokku sattusid Inglismaa meister, Saksamaa hõbe ja Hispaania neljanda koha omanik, lisaks Taani au ja uhkus. Kuid koduliigades mängitud esimeste voorude põhjal võib öelda, et Sevilla on omadega suures hädas, Dortmund oskab endiselt eduseise müstiliselt maha mängida ning vaid City võib end rahulikult tunda - kui miski muu ei tööta, lööb Haaland värava või paar-kolm ikka ära.

Norralasel on Molde, Salzburgi ja Dortmundi eest eurosarjades 25 mänguga kirjas 27 tabamust ning Pep Guardiola loodab mõistagi, et sellele tuleb lisa. Kuue liigamänguga löödud kümme väravat on vägev saavutus, aga samas rõhutas Guardiola juba enne mängu, et ainult Haalandile lootmine lõpeb City jaoks halvasti.

"Kui asetame kõik panused talle, ei võida me Meistrite liigat. Saan aru, miks kõik just temast räägivad, aga mul on veel neli-viis uut mängijat, kes peavad kohanema. Me ei võida ega kaota mänge ainuüksi Erlingu pärast. Ta on eriline mängija ja suudab tihti mitmed mured lahendada, kuid peame meeskonnana hästi tegutsema. Muidu me seda karikat ei saa," märkis Guardiola.

Sevilla juhendaja Julen Lopetegui, kelle tool katastroofilise stardi järel juba kõigub ning kelle asemikuks pakutakse näiteks Mauricio Pochettinot, ei lasknud Guardiolal endale kärbseid pähe ajada ning nimetas avamängu eel vastaste juhendajat maailma parimaks treeneriks. Oma meeskonna suurimaks mureks peab ta aga kahe keskkaitsja kaotamist - Diego Carlos läks Inglismaale Aston Villasse, Jules Kounde liitus liigarivaali Barcelonaga.

"Kui rebida organismist välja ühekorraga nii kops kui ka süda, võtab taastumine ja võitlusvõime taastamine aega," tõi ta ilmeka näite. "Usun, et meeskond on kaotuste järel sisu näidanud. Võitude järel on lihtne edukas olla, aga näen, et just raskes seisus ilmnevad omadused, millele edu ehitada," lausus Lopetegui, kelle hoolealused on saanud koduliigas neljast mängust üheainsa punkti.

Koduliigas jookseb PSG-l mäng suurepäraselt. Foto: Scanpix / Reuters / Stephane Mahe

H-grupis läheb järjekordset teekonda ihaldatud suunas alustama PSG, kes rapib koduliigas vastaseid nii nagu ise tahab. MM-aastal on jälle tahtmist täis ka Neymar, rääkimata Lionel Messist ja Kylian Mbappest. Kuue liigamänguga on juba löödud 24 väravat, nii Neymaril kui ka Mbappel on tabamusi seitse. Brasiillane on lisaks andnud kuus väravasöötu nagu Messigi, troonides mõlema tabeli tipus.

Aga Pariisi klubi edu on juba aastaid mõõdetud Meistrite liiga, mitte Prantsusmaa meistritiitlitega. Ning kogu selle aja jooksul on finaali jõutud vaid korra, mullu jäi teekond hilisema võitja Reali tõttu pooleli juba 16 parema hulgas, ehkki veel pool tundi enne kordusmängu lõpuvilet hoidis PSG turvalisena tunduvat 2:0 edu. Aga siis astus lavale Karim Benzema ja edasine on ajalugu.

Suvel Pochettinolt ohjad üle võtnud Christophe Galtier jätkas mängueelses intervjuus üldlevinud toonil, pidades vajalikuks rõhutada, et superstaarid jätku meelde: enne tuleb meeskond ja alles siis nemad. Ennekäike väljendub see asjaolus, et iga äss ei saa kogu aeg väljakul viibida.

"Rääkisin sellest kohe algul iga mehega eraldi ja seejärel kogu meeskonnale. Suhtumine peab paigas olema. Meie graafik on väga tihe ja see on üks kohustus, mida igaüks peab täitma - kõigil tuleb arvestada, et kui mängime iga kolme-nelja päeva tagant ja sügisel tuleb veel ka MM, pean mänguaega jaotama ning kõik ei saa kogu aeg platsil olla," sõnas Galtier.

Eelmise kümnendi keskel kolme aasta jooksul kaks korda finaali jõudnud, kuid mõlemal puhul kaotajana väljakult lahkunud Juventusel ei õnnestunud seejärel sinilindu püüda ka Cristiano Ronaldo abiga, pigem tuli mitmel korral järjest tunnistada piinlikuvõitu allajäämist vastasele, keda paberil peeti võimalikest mugavaimaks.

Peatreener Massimiliano Allegri jäi vahetult enne Meistrite liiga algust ilma suvel klubisse naasnud Paul Pogbast, kes pidi siirduma põlvelõikusele. Kuid tugitalad on tal paigas - Leonardo Bonucci peab kaitset korras hoidma ning ajal, mil kõik räägivad Haalandist ja Lewandowskist, on Juventusel oma salarelv Dušan Vlahovici näol. Endiselt vaid 22-aastasel serblasel on koduliigas kirjas juba neli tabamust ning kui ka PSG peaks üle jõu käima, siis Benfica ja Haifa Maccabi edestamiseks peaks Juventusel küll tulejõudu piisama.

Meistrite liiga alguse üle arutleti ka Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskes osas (alates 49:15):

Mängud:

E-alagrupp

Zagrebi Dinamo - Chelsea (19.45)
RB Salzburg - Milan (22.00)

F-alagrupp (22.00)

Celtic - Real Madrid
RB Leipzig - Donetski Šahtar

G-alagrupp

Dortmundi Borussia - Copenhagen (19.45)
Sevilla - Manchester City (22..00)

H-alagrupp (22.00)

Paris Saint-Germain - Juventus
Benfica - Haifa Maccabi

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MEISTRITE LIIGA ÕHTU
Luup peale | Mbappe unistuse teele ehitati Kollane Sein, kuid õige lahing ootab alles ees
FLORA VÕITIS KALEVIT
LEVADIA ALISTAS PAIDE
Luup peale | Paide viiemeheline kaitseliin ei löönud Levadia ründemängu rivist välja  (galerii!)
SUURED MÄNGUD
PREMIUM LIIGA PULKADEKS LAHTI
TULINE KRAAM
PREMMI JUTUPUNKTID
Udune Albion | Kiilakat hollandlast oleme juba varem näinud
PIHTAS, PÕHJAS!
Videokohtunik | Levadia teenis ühe rünnakuga kaks penaltit, VAR röövis Kalevilt keskkaitsja
RISTNURK
Hellalt hoia mind ...
TRIBÜÜNIL TOIMUB
Hellalt hoia mind ... (0)
 
 
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
10
9
1
0
30:3
28
2.
Nõmme Kalju FC
8
5
2
1
18:9
17
3.
Paide Linnameeskond
10
5
1
4
16:11
16
4.
Tallinna FC Flora
10
4
4
2
20:15
16
5.
Tartu JK Tammeka
8
3
2
3
10:8
11
6.
FC Kuressaare
8
3
1
4
15:21
10
7.
JK Tallinna Kalev
10
2
3
5
11:18
9
8.
Pärnu JK Vaprus
8
2
1
5
9:16
7
9.
JK Narva Trans
8
1
2
5
8:26
5
10.
FC Nõmme United
8
1
1
6
4:14
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID