Top 10 - võõrsileestlaste väravad 2020 (3)

2019. aastal Eesti passi saanud Zakaria Beglarišvili on 2020. aasta võõrsileestlaste iluväravate esikümnes esindatud viie väravaga. Foto: FC Flora Facebook (arhiiv)

Soccernet.ee koostas toimetuse hääletuse tulemusel seitsmendat aastat järjest edetabeli, milles reastas kümme kõige ilusamat võõrsil mängivate eestlaste klubiväravat.

Varasematel aastatel võidutsesid Konstantin Vassiljev (2014, 2015, 2016), Bogdan Vaštšuk (2017), Sander Puri (2018) ja Sergei Zenjov (2019). Seekord saime uue võitja.

10. Zakaria Beglarišvili (22. veebruaril Soome karikavõistluste alagrupifaasis)

Zakaria Beglarišvili lõi Soome karikasarjas teist mängu järjest värava, kui tema koduklubi KTP alistas grupifaasi viimases voorus MP 4:1. Zaka tabamus tegi juba 15. minutil seisuks 3:0. Edasipääs oli kindlustatud varem, aga see võit tagas Argo Arbeiteri hoolealustele ka grupivõidu.

9. Henrik Ojamaa (15. augustil Poola karikavõistluste 1/32-finaalis)

Henrik Ojamaa mahtus sellesse edetabelisse viiendat aastat järjest. Ta tõstis karikamängus palli efektselt üle Skierniewice Unia puurivahi, viies Lodzi Widzewi 2:0 juhtima. Lõpuks võitis Widzew kohtumise 4:0.

8. Henrik Ojamaa (8. augustil sõprusmängus)

Henrik Ojamaa lõi Poola esiliigasse tõusnud Lodzi Widzewi esimeses hooajaeelses kontrollmängus kaks väravat, kui Widzew purustas Grodzisk Mazowiecki Pogoni (Poola III liiga) 9:1. Eestlase esimene värav tegi 18. minutil seisuks 3:0. Ojamaa sai keskväljal palli, purjetas sellega karistusalasse ja paigutas selle tagumisse küljevõrku.

7. Artjom Dmitrijev (26. oktoobril Kasahstani kõrgliigas)

Artjom Dmitrijev lõi Kasahstani kõrgliigas nelja vooru jooksul neljanda värava, kui saatis ülepuusalöögi valitseva meistri Astana võrku. See jäi siiski 1:5 kaotusmängus Okžetpesi auväravaks, mis tegi hetkeseisuks 1:4.

6. Zakaria Beglarišvili (20. oktoobril Soome esiliigas)

Zakaria Beglarišvili viigistas 58. minutil seisu 1:1-le, kui mängis kaaslasega seina ning lõi karistusala tagant alla nurka. Lõpuks võitis tema koduklubi KTP kohtumise 3:2, vastaseks oli MP.

5. Zakaria Beglarišvili (1. augustil Soome esiliigas)

Zakaria Beglarišvili skooris Soome esiliigas kolmandat mängu järjest, kui lõi KTP 1:0 võidumängus EIF-i vastu kohtumise ainsa värava. 64. minutil tulistas ta seinasöödu järel palli ühe puutega võrku.

4. Maksim Paskotši (3. oktoobril Inglismaa U18 kõrgliiga lõunatsoonis)

Keskkaitsja Maksim Paskotši lõi juba oma Inglismaa noorteliiga debüütmängus iluvärava. Ta vormistas 81. minuti ülepuusalöögiga lõppskoori, kui Tottenham Hotspur U18 alistas Fulhami eakaaslased 3:0.

3. Ats Purje (14. augustil Soome kõrgliigas)

Ats Purje hooaja ainus värav Soome kõrgliigas oli ilus. Ta skooris Valkeakoski Haka vastu kõigest kaks minutit pärast vahetusest sekkumist, viies Kuopio Palloseura 4:1 juhtima (mäng võideti lõpuks 4:2). Purje võttis kõrge palli rinnaga maha ning säilitas selle kahe kaitsja survest hoolimata ja paigutas selle üles nurka.

2. Zakaria Beglarišvili (15. augustil Soome esiliigas)

Järgmisel päeval pärast Purje väravat jätkasid eestlased Soomes resultatiivselt. KTP läks VPS-i vastu Hindrek Ojamaa tabamusest juhtima ning 23. minutil tegi Zakaria Beglarišvili osava triblingu järel lõppseisuks 2:0.

1. Zakaria Beglarišvili (15. veebruaril Soome karikavõistluste alagrupifaasis)

Zakaria Beglarišvili lõi 43. minutil karikamängu ainsa värava, mis andis KTP-le 1:0 võidu MYPA üle. Ta keerutas karistusala joone juurest palli kaarega lati alla, nii et hüppesse läinud puurivaht selleni ei küündinud. See oli Zaka esimene põhikoosseisumäng ja esimene värav oma värske koduklubi KTP särgis ning see võit tagas KTP-le Soome karika alagrupifaasist edasipääsu. Beglarišvili säras seega meie 2020. aasta esikümnes viie väravaga, esikuuikus nelja väravaga ja teenis oma tabamustega kaksikvõidu.