Tottenham haudus kättemaksu, aga Salahi penalti otsustas taaskord (0)

Inglismaa kõrgliiga 10. voorus võõrustas Liverpool Meistrite liiga finaali korduskohtumises Tottenhami ja kinnistas 2:1 võiduga tiitliunistust.

Juuni alguses Madridis jäi Liverpool peale 2:0, kuid mängu saatust mõjutas oluliselt 23. sekundil teenitud penalti. Sel korral oli Tottenham see, kes stardipakkudelt esimesena püsti hüppas - Harry Kane'il kulus 47 sekundit, et pall võrku aidata.

Mänguliselt oli Liverpool veidi üle, kuid avapoolajal säras Tottenhami väravasuul argentiinlane Paulo Gazzaniga. Teise poolaja alguses luhtas Heung-Min Son hiilgava võimaluse ja vaid mõni minut hiljem tõi Jordan Hendersoni värav tabloole seisuks 1:1.

Täpselt nii nagu Madridis, sai lõpuks otsustavaks Sadio Mane teenitud penalti, mille realiseerib Mohamed Salah. Seekord kukutas Serge Aurier Mane ja 11 meetrilt oli ka Gazzaniga võimetu. Tottenham küll üritas lõpuni, kuid ei suutnud viigiväravat leida.

Londoni tippudel oli üldse kehv õhtu, sest Arsenal mängis Crystal Palace'i vastu 2:0 eduseisu ja leppis 2:2 viigiga. Manchester United alistas aga 3:1 Norwichi, kuigi sai lubada lausa kahel penaltil eksimist.

Liverpool - Tottenham 2:1 (0:1)