Menüü
TV
Veebisait

Treeneritetiimi laiendanud Welco tahab sel hooajal rohkem palliga mängida (0)

Tartu Welco eelmise hooaja lõpus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pärast üheaastast pausi tagasi Esiliigasse tõusnud Tartu Welco on mulluse mängijate tuumiku suuresti säilitanud, aga treeneritetiimi oluliselt muutnud.

Mullu meeskonna Esiliiga B-s teisele kohale tüürinud Janar Sagim pani pärast hooaja lõppu ameti  maha. Tema asemel määrati peatreeneriks 47-aastane Meelis Eelmäe, kes sajandi algul nii Pärnu Levadia kui ka Tartu Tammeka kõrgliigasse tõstis.

Welco tegevjuht Edgar Leht rääkis Soccernet.ee-le, et pärast Sagimi lahkumist polnud klubis uue peatreeneri valimiseks pikki arutelusid vaja: "Meelis oli võistkonna juures abiks juba eelmise hooaja teises pooles, selles mõttes oli see loogiline valik. Meelisel on olemas päris suur kogemustepagas ja edukas treenerikarjäär, ta on viinud võistkondi Premium liigasse. Me nägime, et praegusel perioodil on ta sellele kohale kõige õigem inimene. Mul on hea meel, et ka tema ise nägi, et tahab selle võistkonnaga tööd teha ja proovida võistkonda paremaks muuta."

Lisaks peatreenerile ja väravavahtide juhendajale on Welcol alates sellest talvest koguni kolm abitreenerit (neist kaks on mängivad abitreenerid), pluss videoanalüütik.

REKLAAM

"Ka minu jaoks on selline asi esmakordne. Tulin täiesti spontaanselt mõttele kasutada abitreeneritena mängijaid, kes on juba noortevõistkondades treeneritööd tegemas," tunnistas Eelmäe.

"See toimib väga hästi, sest nad on ise motiveeritud ja õpivad sellest rollist, saavad juurde uusi tarkusi, mida rakendada väljakul ka mängijana. Minul on võimalus keskenduda rohkem mängijate psüühikaga tegelemisele, ma ei pea nii palju jälgima taktikalist plaani, sest me saame pärast teha järeldusi video pealt. Ka selles mõttes abitreenerid aitavad, et nad suhtlevad mängijatega ja mängijatel on, kelle poolde pöörduda. Nendega on mängijatel suhtlemine vabam kui peatreeneriga ja nendelt tuleb hästi palju infot."

Millist mängustiili uus peatreener viljeleda soovib ja mida muuta plaanib? "Tahame natuke muuta oma kaitsemängu aluseid, neid ma siin täpsemalt lahkama ei hakka. Ja püüame sellel hooajal kindlasti rohkem palliga mängida, vaatamata sellele, et tase on natuke kõrgem. Ma tean, et kõik mängijad tahavad palliga mängida, ja ka mulle kui treenerile on see südamelähedane. Samas peame oma mängu mingil määral sättima ka vastaste järgi," vastas Eelmäe.

Libedal väljakul treenides ei vinguta

Welco alustas uue hooaja ettevalmistusega 16. detsembril ning on teinud viis-kuus trenni nädalas.

"Talv on olnud külm ja lumine ning saalides on olnud trennid üldiselt keelatud. Eks me oleme libeda väljaku peal toimetanud, nii palju kui see on võimaldanud. Aga üldiselt ei ole põhjust kurta, sest Eestis on kõik enam-vähem võrdsetes tingimustes, võib-olla mõni Tallinna võistkond on natuke rohkem sisehalli saanud," kommenteeris Eelmäe.

"Selles mõttes ma olen rahul, et noored poisid on olnud tublid. Kõik mängijad on olnud sitked ja entusiasmiga kaasa tulnud, vaatamata rasketele oludele. Jalgpallur tahaks ikkagi mängida väljakul, kus on võimalik teha erinevaid petteid, pöördeid ja liikumisi erinevas suunas, aga libedal väljakul seda teha ei saa. Mängijad on selle kõik omaks võtnud ja pole vingunud. Oleme teinud täpselt seda, mida me saame teha."

Libeda väljaku tõttu on meeskonnas pisivigastusi üsna palju, aga midagi tõsist kellelgi pole. Hooaja alguseks loodetakse kõik terveks saada. Neli mängijat - Mark-Oskar Arst, Joonas Luts, Markus Sossi, Thomas Sebastian Tolgu - on aga maikuu lõpuni kaitseväes ja seetõttu hooaega alustada ei saa.

Sel talvel aktuaalne koroonaviiruse teema pole Welco meeskonna tööd pidurdanud. "Üksikud mängijad on aeg-ajalt mingite kokkupuudete tõttu karantiinis olnud, aga mitte kõik korraga. Oleme sellest viirusest nibin-nabin mööda pääsenud," sõnas Eelmäe.

Meelis Eelmäe. Foto: Tartu JK Welco

Lisaks Tartus treenimisele on Welco talve jooksul pidanud ühe minilaagri Käärikul ja ühe Tallinnas Männiku hallis.

Noor võistkond peab enesekindlust kasvatama

Esiliiga A-tasandil algab Welco jaoks neljas hooaeg. Seni parimal hooajal teenisid mustvalged kuuenda koha, aga kaks korda on nad jäänud viimaseks. Esiliiga B-s edestasid tartlased mullu kõiki peale Paide Linnameeskonna duubli.

Esiliiga ja Esiliiga B võrdluseks ütles Leht: "Ma arvan, et liigade üleüldine tasemevahe on päris suur, aga see tuleb sellest, et Esiliiga B tagumine viisik on nõrgem. Need võistkonnad, kes olid eelmisel aastal Esiliiga B esiviisikus, võiksid kõik Esiliigas mängida. Meil õnnestus tõusmine sellepärast, et kui Paide välja jätta, olime teistest natuke stabiilsemad. Esiliigas lihtsaid mänge, kus saab jala natuke sirgemaks lasta, ei ole. Seal on tase oluliselt ühtlasem."

Kohalist eesmärki pole Welco uueks hooajaks seadnud, kuna koht ei ole Welco jaoks eesmärk, vaid eesmärgipäraste tegevuste tulem.

"Arvame, et oleme suutelised selles liigas kõigiga mängima ja kõiki ka võitma. Iseküsimus on see, kuidas me suudame võistkonna potentsiaali realiseerida. Enda kõige suuremad vastased oleme me ise. Meil on tegemist päris noore võistkonnaga. Kui mõned mängijad ära võtta, siis võiks põhimõtteliselt võistkonna nimesse ka U21 laiendi lisada. Meil peab kollektiivne enesekindlus kasvama, siis oleme me suutelised oma potentsiaali välja mängima," rääkis Leht.

Ta jätkas: "Meie pluss on see, et meie väljakujunenud tuumik on saanud üsna pikalt kokku mängida. Sel aastal on lisandunud ka mõned päris head täiendused, pluss meie enda noortesüsteemi noored, kes on väga püüdlikud ja annavad võistkonnale korralikult sügavust juurde."

Komplekteerimine pole Welcol lõppenud. Täiendusi võib veel tulla mistahes positsioonile. Veebruari alguses ilmunud Sillamäe Kalevi teadet, mille kohaselt hakkavad Sillamäe ja Welco tegema mängijate liikumise osas koostööd, peab Leht aga kiirustatuks.

"Mõned Sillamäe esindajad käisid Tartus meiega küll rääkimas ja soovisid mingit koostööd teha, kuna neil on vist hetkel mängijatega seis uueks hooajaks keeruline, aga mingit klubidevahelist kokkulepet selles osas ei ole me sõlminud ja rohkem pole me ka ühenduses olnud. Seda Sillamäe uudist oli seega endalgi üsna huvitav lugeda," selgitas tegevjuht.

Edgar Leht. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Palju võrdseid mängijaid

Welco eeldatavat algkoosseisu ei oska Eelmäe enda sõnul öelda. "Meil on väga palju võrdseid mängijaid. Mulle tundub, et valiku tegemine jääb üsna viimasele hetkele. Räägin ka mängijatele, et ma ei näe kindlat põhikoosseisu, paljud võivad teatud mängudes olla põhikoosseisus, olenevalt mängu iseloomust ja mängija vormist," põhjendas treener.

Ainsana võib tema sõnul välja tuua selle, et 19-aastane puurivaht Artur Karjagin, kes hangiti talvel Tartu Heliosest, on arvatavasti põhiväravavaht. Kaur Kivila lahkus sügisel Itaaliasse, kus asus kaitsma Hellas Verona U19 võistkonna väravat. Tegevjuhil Lehel, kes on samuti väravavaht, pole aga enam mitmeid aastaid mängijana suuri ambitsioone olnud.

"Olen keskendunud klubi ehitamisele ja juhtimisele, tahaksin vaikselt võistkonna juurest taanduda. Olen senimaani võistkonda vajadusel alati aidanud, aga kahte asja korraga hästi teha pole paraku võimalik. Võistkond peab muutuma järjest pühendunumaks ja professionaalsemaks, uued näljased mehed peavad peale tulema ja koha endale võtma," kommenteeris Leht, kelle sõnul täiendab klubi suvel esindusmeeskonna koosseisu veel ühe väravavahiga.

Meeskond on Eelmäe sõnul nii ühtlane, et kindlaid liidreid pole. Eelmine peatreener Sagim ütles ametist lahkudes, et soovib tiimile korraliku ja enesekindla väravaküti esilekerkimist. Eelmäe seda aga nii oluliseks ei pea: "Kui võistkond lööb palju väravaid, siis see võib olla nii- ja naapidi: võib lüüa üks mängija palju väravaid, võivad lüüa üksikuid väravaid paljud mängijad. Janar pidas seda mingil põhjusel tähtsaks, minule on oluline, et võistkond mängiks tervikuna distsiplineeritult nii kaitses kui ka rünnakul. Kui mängime keskendunult, siis saavutame ka hea tulemuse. Kui tähelepanu hajub, siis on tulemuse saavutamine praktiliselt võimatu."

Suurimateks favoriitideks sel Esiliiga hooajal hea tulemuse saavutamisele peavad nii Leht kui ka Eelmäe Tallinna Kalevit, Nõmme Unitedit ja Maardu Linnameeskonda. "Nõmme United on väga korraliku tasemega ühtlane noor võistkond, kes on saanud ka mõned natuke vanemad täiendused. Eks ole näha, kui palju Maardul sel hooajal noori lisandub. Tuumik jääb Maardul iga aastaga üha vanemaks, iseasi on see, kas neil "parim enne" saab läbi või ei saa. Aga mängu intelligentsi ja oskuste poolest on neil kindlasti head ja nimekad mängijad," lisas Leht.

Welco alustab Esiliigas hooaega 6. märtsil Annelinna kunstmurustaadionil. Oma uues kodus, Raadi jalgpallipargis, kus treeningud on käinud alates detsembrist, loodab Tartu klubi kodumänge pidada hooaja teises pooles. Selleks on vaja, et valmis saaks tribüünihoone koos vajaliku olmega.

Tartu JK Welco
Peatreener: Meelis Eelmäe
Abitreenerid: Siim Säesk, Ander Vool, Karl Joosep Mark
Väravavahtide treener: Roman Gnibida
Videoanalüütik: Rain Näkk
Füsioterapeut: Kristjan Mardo
Kapten: Mikk Valtna
EJL-i stipendiaadid: Artur Laks, Ander Vool, Joonas Luts, Miikal Roos, Artur Karjagin
Eelarve: eelmisel Esiliiga-hooajal oli esindusmeeskonna eelarve 60 000 eurot, sel hooajal "jääb samasse suurusjärku, natukene rohkem"
Duubelvõistkond: Tartu JK Welco II (II liiga põhja/ida tsoon)
Koduväljak: Tartu Annelinna kunstmurustaadion / Raadi jalgpallipark
Meeskonna värvid: must ja valge
Koduleht: jkwelco.ee
Esimene mäng: 6. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FC Flora U21 (Tartu Annelinna kunstmurustaadionil)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 11. märtsil kell 19.00 vs. FC Elva (Nike Arena Elval)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Artur Karjagin, Edgar Leht.
Kaitsjad: Gregor Jermolajev, Dmitri Kutsarev, Artur Laks, Karl Joosep Mark, Kevin Märtmaa, Frederik Pelska, Rico Reinoja, Miikal Roos, Markus Sossi, Marten Zovo, Markus Herman Tiik.
Poolkaitsjad: Jarmo Aaviste, Joonas Luts, Georg-Marten Meumers, Mark William Mugra, Kristjan Mäestu, Marko Mägi, Mihkel Penu, Andree Porila, Eero Pärn, Jaagup Raudmäe, Tauno Saareleht, Thomas Sebastian Tolgu, Ander Vool.
Ründajad: Mark-Oskar Arst, Artur Aus, Rain Näkk, Andre Songisepp, Tarvo Timm, Mikk Valtna.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Jarmo Aaviste (poolkaitsja, naasis jalgpallimängu)
Artur Karjagin (väravavaht, Heliosest)
Georg-Marten Meumers (poolkaitsja, Viimsist)
Rico Reinoja (kaitsja, Paide U21-st)
Tarvo Timm (ründaja, Elvast)

Välja:

Marten Kihho (poolkaitsja, lõpetas sel tasemel mängimise)
Raigo Kuusik 
(ründaja, Heliosesse)
Karl Markus Kõivastik
 (poolkaitsja, Viimsisse)
Miikael Tuus (poolkaitsja, lõpetas sel tasemel mängimise)
Giacomo Uggeri (poolkaitsja)

Hooajaeelsed mängud:

30.01. Vändra JK Vaprus (ELB) - Tartu JK Welco 0:3 (Mugra 2, Valtna)
06.02. Tartu JK Welco - JK Tallinna Kalev U21 (ELB) 2:0 (Mark, Roos)
13.02. Tartu JK Welco - Viimsi JK (ELB) 1:2 (Aaviste)

Võitkaotus.
ELB - Esiliiga B.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
EUROOPA LIIGA LOOS
Zlatan naaseb Manchesteri!
EUROOPA LIIGA
TULEVIKU PLAANID HOOAJAKS 2021
Jäätunud väljakuga Tulevik läheb raskusi trotsides uuele hooajale vastu
TAMMEKA NOORED
Tammeka U21 viis läbi põlvkondade vahetuse ja eeldab arengut hooaja käigus
EUROOPA LIIGAS SELGUSID EDASIPÄÄSEJAD
KUUM
Juba viies Premium liiga klubi sai koroonaviirusega pihta, avavooru mäng lükatakse edasi
LEGION JA LEVADIA U21
NARVA JA PJK
PAIDE TUGEVNES
Ametlik: Paidega liitus koondisekarastusega Aafrika ründaja  (üks ründaja on lahkumas!)
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas maailmarändurid lahendavad Kaljut aastaid kummitanud KTM-probleemi?
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20