VAATA JÄRELE: Eesti naiskonna kuiv kaotusteseeria jätkus kodus Valgevene vastu (galerii!) (1)

Äsja Balti turniirilt nulliga naasnud Eesti rahvusnaiskond kaotas koduplatsil maavõistlusmängus 0:1 Valgevenele. 

Hiljuti lõppenud Balti turniir Eesti jaoks kõige edukamalt ei läinud, kui lisaks Lätilt saadud kaotusele tuli tunnistada ka Leedu 2:0 paremust. Kokkuvõttes jäädi punktideta ning vastaste võrku sahistada ei suudetud.

Tänase mängu osapooled olid varem kohtunud üheksal korral ning mitte kordagi polnud Eesti naiskond suutnud Valgevenet alistada - kaheksal korral oli vastu võetud kaotus ning korra oli mängitud viiki. Viimati kohtuti omavahel 2017. aastal, kui Minskis toimunud kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Nüüd naasis Eesti valgevenelannade vastu kaotuselainele, kui Anastasija Linniku esimese poolaja lõpus löödud väravast 0:1 alla jäädi. Väravat ei ole nüüd eestlannad löönud viimases neljas mängus, viimasest väravast on möödas üle 400 minuti.

Protokoll:

18. juunil kell 17.30 Kadrioru staadionil

Eesti - Valgevene 0:1 (0:1)
42. Anastasija Linnik

Hoiatused: 59. Hanna Pilipenka, 78. Viktoria Kazakevitš
Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid
Peakohtunik: Jelena Jermolajeva
Abikohtunikud: Liga Didreke, Marita Vitola
Neljas kohtunik: Anni Rahula

Eesti: Getriin Strigin, Liis Lepik, Pille Raadik, Kristiina Tullus, Signy Aarna (67. Ave-Lii Laas), Mari Liis Lillemäe, Katrin Loo (85. Tuuli Tasa), Kristina Bannikova (84. Ulrika Tülp), Ariina Mürkhain (67. Berle Brant), Emma Treiberg (46. Gerli Israel), Kethy Õunpuu (67. Kelly Rosen).
Varus: Karina Kork, Mari-Ann Ploompuu, Berle Brant, Silja Goroško, Karmen Piirimaa, Kelly Rosen, Ulrika Tülp, Gerli Israel, Renate-Ly Mehevets, Getter Saar, Ave-Lii Laas, Jana Pipar, Tuuli Tasa.

Valgevene: Katsiarina Kavaltšuk, Viktoria Kazakevitš (80. Anastasija Novikava), Anastasija Linnik (80. Vita Nikalajenka), Ksenija Kubitšnaja, Anastasija-Grazina Štšerbatšenia, Hanna Kaziupa, Julija Sliasartšuk, Anastasija Harlanava (88. Anastasija Šlapakova), Hanna Pilipenka, Nastassia Šuppo (88. Tatsiana Markušeuskaja), Julija Duben (70. Darja Stsežko). 
Varus: Tatsiana Tšustsik, Anastasija Šlapakova, Anastasija Novikava, Margarita Juško, Tatsiana Markušeuskaja, Vita Nikalajenka, Darja Stsežko.

Eesti koondis:

Väravavahid
Getriin Strigin (07.07.1996) – Tallinna FC Flora 20/0
Karina Kork (23.02.1995) – JK Tallinna Kalev 4/0
Anastasija Zabello (01.02.2001) – Tallinna FC Flora 1/0
Mari-Ann Ploompuu (20.05.1998) – Pärnu JK 0/0

Kaitsjad
Pille Raadik (12.02.1987) – Aland United (FIN) 72/0
Liis Lepik (02.10.1994) – Tallinna FC Flora 24/1
Berle Brant (26.09.1989) – Pärnu JK 18/0
Ariina Mürkhain (22.06.1999) – Tallinna FC Flora 8/0
Silja Goroško (15.07.1994) – Tallinna FC Flora 3/0
Karmen Piirimaa (02.08.2002) – Põlva FC Lootos 0/0
Kristiina Tullus (12.09.1998) – Tallinna FC Flora 1/0

Poolkaitsjad ja ründajad
Katrin Loo (02.01.1991) – Tallinna FC Flora 101/19
Kethy Õunpuu (04.12.1987) – Tallinna FC Flora 96/3
Signy Aarna (04.10.1990) – Aland United (FIN) 80/26
Kristina Bannikova (15.06.1991) – klubita 61/4
Kelly Rosen (23.11.1995) – Tallinna FC Flora 40/1
Ulrika Tülp (20.06.1991) – Pärnu JK 14/1
Mari Liis Lillemäe (01.09.2000) – Tallinna FC Flora (laenul Suure-Jaani Unitedist) 13/0
Emma Treiberg (19.11.2000) – JK Tallinna Kalev 8/0
Gerli Israel (07.02.1995) – Tallinna FC Ajax 8/0
Renate-Ly Mehevets (02.03.1999) – Tartu JK Tammeka 2/0
Getter Saar (09.11.1999) – Tallinna FC Flora 3/0
Ave-Lii Laas (12.02.1999) – Põlva FC Lootos 1/0
Jana Pipar (23.01.1994) – JK Tallinna Kalev 0/0
Tuuli Tasa (12.11.2002) – Tartu JK Tammeka 0/0

Peatreener: Jarmo Matikainen
Abitreener: Kaidi Jekimova
Väravavahtide treener: Martin Kaalma
Kehalise ettevalmistuse treener: Andrei Veis
Füsioterapeudid: Daria Narõškina, Liisa Veerla
Arst: Marju Raukas
Videoanalüütik: Egon-Eret Rinaldo
Koondise mänedžer: Raili Ellermaa

Valgevene koondis:

Väravavahid:
Ekaterina Kovalchuk (20.12.1990) – FC Minsk
Tatyana Chistik (06.12.1998) – FC Zorka-BDU

Kaitsjad:
Yulia Slesarchik (25.08.1994) – FC Isloch
Anna Kozyupa (07.03.1995) – FC Minsk
Viktoriya Kazakevich (12.05.1998) – FC Isloch
Anastasia Novikova (10.12.1998) – FC Isloch
Kseniya Kubichnaja (06.03.1999) – FC Isloch
Margaryta Jushko (23.08.1998) – FC Minsk

Poolkaitsjad ja ründajad:
Anastasia Shuppo (15.11.1997) – FC Minsk
Tatiana Markushevskaya (01.06.1994) – FC Zorka-BDU
Anastasia Kharlanova (22.10.1992) – FC Isloch
Anastasia Linnik (11.07.1993) – FC Minsk
Anastasia Shcherbachenia 09.01.1990 – Pärnu JK Vaprus (EST)
Yulia Duben (25.11.1996) – FC Minsk
Hanna Pilipenka (25.12.1988) – FC Gintra-Universitetas (LTU)
Anastasia Shlapakova (06.03.2000) – FC Isloch
Vita Nikolaenko (04.09.1995) – FC Zorka-BDU
Darya Stezhko (17.02.1998) – FC Zorka-BDU

Peatreener: Yury Maleyev 

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
TAMMEKA - KALEV
LIVE: Heas hoos Tammeka võõrustab Koskori tagasitulekumängus Kalevit  (Kalev ees!)
EUROOPAST JA PÕHJA-AMEERIKAST
UUS VOOR
Max Mata: kui agent helistas, polnud ma Eestist elu sees kuulnudki
LUTS ON TAGASI
Siim Luts sõlmis lepingu Paidega
PREMIUM LIIGA
SILM PEALE!
Pool hooaega luubi all: kes on tähena säranud, kes ämbrisse astunud?
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
19
16
1
2
58:14
49
2.
Tallinna FCI Levadia
19
14
2
3
61:15
44
3.
Paide Linnameeskond
20
12
4
4
44:16
40
4.
Nõmme Kalju FC
20
11
7
2
34:17
40
5.
Tartu JK Tammeka
20
5
5
10
25:33
20
6.
JK Narva Trans
19
4
8
7
24:24
20
7.
FC Kuressaare
19
4
5
10
12:40
17
8.
Viljandi JK Tulevik
19
4
3
12
17:37
15
9.
JK Tallinna Kalev
20
3
4
13
14:48
13
10.
Maardu Linnameeskond
19
3
3
13
15:60
12