Vanad tuttavad haarasid uute pürgijate ees napi edu (0)

Hetk Barnsley ja Swansea kohtumisest: sõlme on läinud Jay Fulton ja Alex Mowatt. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

Inglismaa esiliiga üleminekumängudel, kus selgitatakse välja kolmas ja viimane meeskond, kes tõuseb uueks hooajaks kõrgliigasse, saatis poolfinaali avakohtumistes edu Bournemouthi ja Swanseat, kelle tutvus Premier League'iga on märksa värskem kui nende vastastel Brentfordil ja Barnsleyl.

Põhihooajal kuuendana lõpetanud Bournemouth tõestas kodus, et Brentfordi kümnepunktiline edu tabelis ei maksa midagi. Kohtumise ainsa värava lõi 55. minutil Arnaut Danjuma ning kordusmängus piisab Jonathan Woodgate'i juhendatavale Bournemouthile ka viigist. Kui Brentford mängis viimati kõrgliigas 1947. aastal, siis Bournemouthi viieaastane Premier League'i periood sai läbi alles mullu.

Swansea City edestas Barnsley liigahooaja lõppedes vaid kahe punktiga, kuid suutis seekord võõrsil oma paremuse samuti 1:0 tulemusega maksma panna. Viimati 2018. aastal Premier League'i õhku nuusutanud Walesi klubi ainsa värava lõi esimese poolaja lõpus Andre Ayew, kes esindas neid ka kõrgliigas seni viimaseks jäänud aastal, põikas vahepeal Türgi liigasse, kuid on kahel viimasel hooajal mänginud taas Swansea eest.

Korduskohtumised Brentfordi ja Swansea koduväljakul peetakse laupäeval, kusjuures võõrsil löödud väravate reeglit neis duellides ei arvestata. Paaride võitjad kohtuvad nädal aega hiljem Wembleyl, et välja selgitada, kes jõuab otsepääsme taganud Norwichi ja Watfordi kõrval uueks hooajaks tagasi kõrgliigasse.

Bournemouth - Brentford 1:0 (0:0)