Vihane derbi tõstis Levadia hõbedale ja lükkas päeva alguses kullale mänginud Flora kolmandaks (vaata galeriid!) (12)

Tänavus jalgpallihooaja seitsmes Tallinna derbi tõi Levadiale 2:1 võidu, mis kergitas nad liigatabelis oma suurimast rivaalist Florast mööda teisele kohale.

Derbile omaselt algas lahing kõva võitlusega. Avapoolajal tegutsesid mõlemad meeskonnad kaitses hästi ja konkurentidele erilisi võimalusi ei kingitud. 17. minutil sai aga Frank Liivak vasakul äärel hoo üles, misjärel saatis ta madala tugeva palli värava ette. Selleni jõudis esimesena Rauno Alliku, viies Flora 1:0 juhtima ja tol hetkel ka tiitli kursile.

Peagi lõi aga Kalju Hiiul oma juhtvärava ja haaras tiitli taas enda käe alla. Flora jaoks muutus asi halvemaks teise poolaja alguses, kui suurema tuhinaga riietusruumist välja tulnud Levadia seisu viigistas. 51. minutil leidis Dmitri Kruglov nurgalöögist Gando pea, kust pall üle Magnus Karofeldi Flora väravasse maandus. Oma kooliraha maksis olukorras just Karofeld, kes läks tsenderdust klaarima, aga ei küündinud pallini.

Viigivärava järel ja kogu teise poolaja jooksul oligi Levadia tibake domineerivam. Kuid ka Floral tekkisid väga selged oma võimalused. Mark Anders Lepik lõi peaga mõnelt meetrilt üle, Zakaria Beglarišvili ei suutnud kontrarünnakus kasti jõudnuna palli raamide vahele suunata. Levadia momentide eest hoolitsesid Gando ja Roman Debelko, kes ei suutnud meetrilt palli võrku libistada.

88. minutil andis Kruglov tsenderduse, Debelko sai löögile, mille Karofeld posti tõrjus. Värava ette tagasi veerenud palli koksas meetrilt võrku Kirill Nesterov - 2:1! Levadia sai juhtima ja ühtlasi ka hõbemedalitele. Päeva alguses seega kullale mänginud Flora jäi tagatipuks kolmandaks.

Kohtumise lõpus läks närviliseks ja välkusid veel ka kaardid, kuid mängu lõpptulemus ei muutunud.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Hoolitses Levadia kõikide ohtlikumate rünnakute meisterdamise eest ja andis suure panuse Levadia mõlemasse väravasse.