Viieminutiline VAR-i paus sügaval üleajal jättis West Hami võiduväravata (0)

West Ham Unitedi hiline võiduvärav tühistati Tomaš Souceki käega mängu tõttu. Foto: Scanpix / David Klein / CSM via ZUMA Press Wire

West Ham United pidi Premier League'is koduväljakul Aston Villa vastu leppima 1:1 viigiga, kuna hiline võiduvärav tühistati pärast viieminutilist VAR-seisakut.

West Ham läks avapoolajal juhtima, kui Vladimir Coufal andis paremalt äärelt hea tsenderduse ja Michail Antonio saatis sukelduva pealöögi alla nurka.

Teise poolaja alguses tühistas VAR käega mängu tõttu Antonio teise tabamuse. 79. minutil Aston Villa viigistas, kui Moussa Diaby söötis karistusala keskele ning Nicolo Zaniolo sahistas ühe puutega võrku.

Sügaval üleajal, 90+6. minutil tekkis West Hami standardolukorrast suur segadus ja pall ületas napilt Aston Villa väravajoone. VAR vaatas olukorda pikalt ning kutsus lõpuks peakohtunik Jarred Gilletti ekraani juurde. Alates väravajoone ületamisest kuni Gilletti otsuseni kulus rohkem kui viis minutit, otsuseks oli värava tühistamine Tomaš Souceki käe tõttu.

Premier League'i tabelis paikneb Aston Villa hetkel neljandal kohal, West Ham on seitsmes.

West Ham United - Aston Villa  1:1 (1:0)