Võiduseerial kriips peal: Paide noored jäid koduõuel Flora U21-ga hätta (2)

Andreas Kiivit lõi täna kolm väravat. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Ainsas neljapäevases Esiliiga matšis teenis tabeli tipus olev Paide Linnameeskonna U21 võistkond häbistava 0:6 kaotuse Flora eakaaslastelt. Rohesärkide kangelaseks osutus 18-aastane Andreas Kiivit, kes lõi 22 minutiga kolm väravat.

Kuna Paide duubel on tänavu olnud peatamatus hoos, siis võis eeldada, et ka täna on tiim favoriidirollis. Esialgu polnudki olukord nii hull, kuid poolaja ümbruses - nii enne kui ka pärast puhkepausi - hakkas Flora vastaseid väravatega kostitama.

Avapoolajal said jala valgeks nii Henri Leoke, Andreas Kiivit kui ka Tristan Koskor ning kohe 51. ja 56. minutil vormistas Kiivit kübaratriki. Korra esindustki aidanud ründaja on nüüdseks sel hooajal löönud kümme väravat ja jagab liigas seega Bubacarr Tambedouga kolmandat kohta. Väravaküttide edetabelis on temast ees vaid Andre Järva (15) ja Egert Õunapuu (11).

Viimasena pääses protokolli ka esindustiimi aidanud Danil Kuraksin, kes lõi 77. minutil oma hooaja kolmanda värava. Suureskooriline kaotus lõpetas ka Paide mängijate pika koduse võiduseeria. Nimelt olid nad peale avavoorus saadud 1:5 kaotust võitnud kõik matšid ning endale lasknud lüüa ainult ühe kolli. Tabeliseisu mõttes midagi kriitilist ei juhtunud, kuna siiamaani hoiab meeskond Levadia duubliga esikohta.